Първа лигаТОПФутболЦСКА 1948ЦСКА-София

Назон и ЦСКА изпратиха гостите си с два гола за из път /ВИДЕО/

Грандът ЦСКА победи младият тим на ЦСКА 1948 с резултат 2:0 в двубой от 9-тия кръг на efbet Лига. Домакините атакуваха през целия мач и в крайна сметка получиха исканото след головете на Назон в 74-тата и 82-рата минута.

Първата сериозна опасност дойде в 6-тата минута. Тобиас Хайнц опита късмета си от статично положение, но топката излезе в аут.

Пет минути по-късно отново той центрира към Линдсет, а сънародникът му нанесе удар с глава. Вратарят на гостите изби в ъглов.

В 15-тата минута Тибо Вион нанесе удар от въздуха, но топката се отби в крак на защитник. Джонатан Линдсет опита да догони топката, но не му достигна бързина. Шест минути по-късно арбитърът Кабаков отсъди нарушение на Педриньо, но не сметна за нужно да му даде жълт картон. С такъв все пак се сдоби Александър Гицов заради протести относно решението на съдията.

В 24-тата минута звездата на ЦСКА Тобиас Хайнц с изключителен фалцов удар намери далечния ъгъл, но Наумов успя да избие макар и намесата му да беше на косъм от това да бъде неуспешна.

В последната четвърт на първата част натискът на домакините се усили, а Тибо Вион се оказа един от най-дейните им играчи. Eдно от най-чистите положения се откри пред Хайнц в 34-тата минута, който от малък ъгъл намери вратата, но отново вратарят на гостите някак излезе сух от ситуацията.

Втората част започна така, както завърши първата – с атаки на ЦСКА. Една от тях в 57-мата минута доведе до пас на Назон за Хайнц и зашеметяващ удар на норвежеца, но и този път Наумов някакси успя да оцелее.

В 67-мата минута Русев извърши фаул и Тобиас Хайнц имаше нова възможност да затрудни гостите от статично положение, но и този път не успя.

ГОЛ ЗА ЦСКА – 1:0! Този път Хайнц се реваншира за пропуските си с асистенция към Дюкенс Назон. Националът нямаше проблем да отбележи на празна врата.

ГОЛ ЗА ЦСКА – 2:0! Назон отново наказа гостите! Този път Амос Юга му асистира, а нападателят с лекота преодоля Емил Виячки и вратаря Наумов.

Стартови състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 13. Браян Кордоба, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов, 9. Дюкенс Назон, 11. Матиас Фаетон

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 3. Сейни Санянг, 17. Емануел Шакич, 8. Станислав Шопов, 10. Жираир Шагоян, 30. Данило Асприля, 24. Марк-Емилио Иванов Папазов

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 5. Елитон, 11. Бирсент Карагарен, 23. Емил Виячки, 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев, 8. Педро Енрике, 99. Радослав Кирилов, 19. Рууни Ева, 6. Стив Фуртадо, 31. Том Рапнуи

Резерви: 33. Генадий Ганев, 20. Антонио Вутов, 17. Никола Илиев, 92. Пиер Даниел Нгинда, 87. Симеон Петров, 7. Талис Енрике, 22. Реян Даскалов, 15. Симеон Василев, 10. Георги Русев

Старши треньор: Николай Панайотов

Стадион: „Българска армия”, София

Съдия: Георги Кабаков