Първа лигаФутболЦСКА 1948

Нулево равенство в Бистрица спря негативната серия от загуби на ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 и Ботев Враца завършиха при резултат 0:0 в мач от 27-ия кръг на Първа лига. На стадион „Витоша“ в Бистрица домакините отново не успяха да спечелят и така продължава тяхната поредица без победа от началото на календарната година.

Тимът на Николай Панайотов имаше териториално превъзходство през по-голямата част от деветдесетте минути, но трудно достигаше до наказателното поле на съперника. От своя страна врачани разчитаха предимно на контранападения, но голове така и не паднаха и двата тима поделиха точките.

Най-добрата възможност за отбелязване на гол в мача дойде в заключителните минути, когато резервата Антонио Вутов с чудесно изпълнение на пряк свободен удар нацели гредата.

Ботев Враца записа трети пореден двубой, който ги доближава до голямата цел – оцеляване в Първа лига, Отборът на Христо Янев има да наваксва седем точки пасив, за достигне до мястото, даващо право на бараж за оставане в елите. ЦСКА 1948 вече е седми с 38 точки, след като бяха изпреварени от Крумоград.

Именно новаците са следващият съперник на Ботев Враца, докато „червените“ от Бистрица ще гостуват в Пловдив на Ботев.

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 21. Емил Ценов, 3. Росен Божинов, 19. Стив Фуртадо, 28. Неделко Пишчевич, 8. Педриньо, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов (к), 25. Евгений Сердюк

Резерви: 12. Леви Нтумба, 9. Бирсент Карагарен, 16. Виктор Василев, 20. Антонио Вутов, 30. Михаил Цонев, 58. Марто Бойчев, 87. Симеон Димитров, 92. Пиер Нгуинда, 91. Райън Бидунга

Треньор: Николай Панайотов

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 10. Спас Георгиев, 29. Мартин Бачев, 27. Меси Биатумусока, 13. Мартин Ачков, 18. Диого Барбоса, 24. Мартин Смоленски, 8. Клери Сербер, 21. Бубакар Траоре, 19. Браян Переа (к), 14. Марко Мажуга

Резерви: 1. Любомир Василев, 76. Красимир Костов, 9. Даниел Генов, 37. Марио Киконда, 15. Мирослав Маринов, 5. Петко Ганев, 77. Стефан Велев, 17. Чавдар Ивайлов, 88. Иван Нешков

Треньор: Христо Янев

Главен съдия: Георги Давидов

Стадион: „Витоша“, Бистрица