Локомотив (София)Първа лигаСлавияТОПФутбол

Петголово шоу в София! Славия удари Локо София в класическо столично дерби

Славия победи Локомотив София с 3:2 в класическото столично дерби на 13-ия кръг на Първа Лига. Куентин Зеедорф, Иван Минчев от дузпа и Владимир Николов бяха точни за „белите“, а Анте Аралица се разписа на два пъти, но това се оказа недостатъчно за „железничарите“.

„Белите“ започнаха силно мача и поведе с 2:0 след четвърт час игра. В 9-ата минута Иван Минчев изведе Куентин Зеедорф зад отбраната на столичните „железничари“, а нидерландецът откри резултата с прецизен удар в далечния ъгъл.

Малко по-късно Мартин Георгиев и Кристиян Стоянов взаимодействаха отлично в наказателното поле на „червено-черните“, а последният стреля силно в напречната греда от малък ъгъл. Топката стигна до Зеедорф, който нанесе нов удар, но изпълнението му бе блокирано с ръка от защитник на Локомотив София. Реферът Владимир Вълков посочи бялата точка, а Иван Минчев удвои с мощен удар по земя в долния ляв ъгъл.

В 37-ата минута Локомотив върна едно попадение чрез Анте Аралица, който направи двойно подаване с Анисе Бру, след което дибрила на границата на наказателното поле и отправи точен удар в обратния ъгъл, който матира Николай Кръстев.

В добавеното време на полувремето Славия стигна отново до преднина от два гола. Галин Иванов центрира отлично от пряк свободен удар, а Владимир Николов насочи с глава към десния ъгъл на вратата на Любенов – 3:1.

Локомотив започна активно втората част, а Аралица отбеляза втория си гол в 64-ата минута, с което върна един гол за отбора на Антон Велков. Бруно Франко центрира от левия фланг и намери Бру в пеналтерията. Неговият опит бе блокиран, но хърватският нападател бе най-съобразителен и изпрати топката в мрежата.

Славия: 12. Николай Кръстев, 6. Мартин Георгиев, 5. Велко Йеленкович, 37. Венцислав Керчев, 22. Куентин Зеедорф, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 73. Иван Минчев, 11. Карл Фабиен, 7. Денислав Александров, 10. Владимир Николов

Старши треньор: Златомир Загорчич

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 5.  Атанасиос Пицолис, 12. Бруно Франко,  4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 44. Мики Орачев, 47. Стефан Ламбезе, 3. Нтоналнто Атска, 13. Селсо  Рапосо, 29. Анте Аралица, 11. Анисе Бру

Старши треньор: Антон Велков

Главен съдия: Владимир Вълков

Стадион: Александър Шаламанов