Левски (София)Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

Пред над 25 000 зрители: Левски срази ЦСКА в емоционално дерби в София

Левски победи ЦСКА с 1:0 в голямото дерби на изместения осмия кръг на Първа Лига, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

В емоционално зрелище пред над 25 000 зрители на стадион „Васил Левски“ „сините“ удариха в края своя съперник с гол в заключителните минути на срещата, а герой за тима на Станислав Генчев се превърна венецуелецът Кристиан Макун, който засече центриране на Джавад Ел Джемили. Така Левски стигна отново до ценната победа и трите точки след изпълнение на статично положение. ЦСКА на Томаш имаше своите шансове в срещата и бе равностоен в голяма част от срещата, но ще трябва да се примири със загубата в дербито.

Първи съдийски сигнал на стадион „Васил Левски“!

Още в деветата секунда Мустафа Сангаре проби през центъра и отправи мощен удар, който премина над напречната греда.

В седмата минута Локило центрира от корнер и качи топката на главата на Тибо Вион, който нанесе точен удар, но Матей Маркович изби.

Следващата ситуация в мача бе пред вратата на „червените“. Лиъм Купър и Мустафа Сангаре влязоха в единоборство, като нападателят имаше претенции за дузпа, но Драгомир Драганов остави играта да продължи.

Греда! В 23-ата минута Алекс Колев бе изведен сам срещу Густаво Бусато. Нападателят на „сините“ напредна с топката в крака и стреля, но нацели лявата странична греда.

В ответната атака ЦСКА имаше добра възможност в близост до вратата на съперника. Исека получи топката в наказателното поле, но бе блокиран от бранител в син екип.

В 38-ата минута Алдаир проби по левия фланг, след което намери Сангаре в наказателното поле, който веднага стреля, но бе блокиран и топката излезе в корнер.

В последната минута от първото полувреме Марселино Кареасо изведе Исека сам срещу Матей Маркович. Нападателят пусна топката над плонжа на „синия“ страж и „червените“ виждаха вече топката във вратата, но капитанът на Левски Вендерсон Цунами показа бързина и изчисти от самата голлиния.

Цунами се намеси решаващо още веднъж. Джеймс Ето’о центрира отлично към далечната греда за непокрития Джейсън Локило, който свали с глава към Исека, но там бе капитанът на „сините“, който изпрати топката далеч от вратата на Маркович.

Край на първата част! „Сини“ и „червени“ се оттеглят на полувремето при нулево равенство.

Начало на второто полувреме!

Седем минути след подновяването на играта Евертон Бала отправи коварен удар от далечно разстояние, който Густаво Бусато успя да отрази, а при добавката Майкон не нанесе добър завършващ удар. Шест по-късно Джавад Ел Джемили, който се появи след паузата, стреля, но отново Бусато бе на мястото си.

Чудесен шанс за ЦСКА! В 65-ата минута Джонатан Линдсет получи топката на точката за изпълнение на дузпа, но ударът му премина покрай вратата на Левски.

„Сините“ отговориха с опасна атака по лявото крило. Евертон центрира за връхлитащия Сангаре, който се размина с топката.

В 71-ата минута Генчев извърши принудителна смяна. Евертон напусна терена, а в игра се появи Фабио Лима, който се завръща след контузия.

Осем минути преди края на редовното време Лиъм Купър блокира Мустафа Сангаре пред голлинията след центриране в наказателното поле на „червените“. Решителна намеса на капитана на ЦСКА!

Две минути по-късно Фабио Лима намери Алдаир, който нахлу в наказателното поле и центрира за Майкон, който нанесе удар от въздуха, но Бусато отново се справи с изстреля на своя сънародник.

Гол за Левски! „Сините“ откриха резултата в 86-ата минута. Кристиан Макун засече центиране на Джавад Ел Джемили. Бусато опита да се намеси, но топката премина голлинията за радост на синята част от стадион „Васил Левски“.

До края на мача „червените“ натиснаха съперника в търсене на изравнителен гол, като Густаво Бусато се включи в две поредни центрирания, но Матей Маркович внимаваше в ситуациите и улови.

Последен съдийски сигнал! Левски спечели с 1:0 срещу ЦСКА в голямото дерби!

Стартови състави на двата отбора:

Левски: 44. Матей Маркович, 21. Алдаир, 50. Кристиян Димитров, 4. Кристиан Макун, 6. Вендерсон Цунами -К, 3. Майкон, 8. Карлос Охене, 10. Асен Митков, 17. Евертон Бала, 12. Мустафа Сангаре, 9. Александър Колев.

Резерви:  Иван Андонов, 7. Фабио Лима, 11. Джавад Ел Джемили, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 30. Клеман Икена, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига

Старши треньор: Станислав Генчев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – К, 15. Тибо Вион, 5. Лумбард Делова, 6. Лиъм Купър, 18. Мика Пинто, 99. Джеймс Етоо, 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 45. Аарон Исека, 9. Зюмюр Ботучи, 22. Джейсън Локило

Резерви: 25. Иван Дюлгеров – 4. Християн Петров, 7. Улаус Скаршем, 8. Станислав Шопов, 11. Матиас Фаетон,14. Тобиас Хайнц, 19. Иван Турицов, 73. Илиан Илиев, 77. Годуин Коялипу

Старши треньор: Александър Томаш

Главен съдия: Драгомир Драганов