Извън БългарияНационалиФутбол

Роден национал изхвърча от Купата на Италия след драматичен двубой

Лошо начало на сезона сполетя Специя и играещия там роден национал Петко Христов. Тимът отпадна от Салернитана още във втория кръг на Купата на Италия.

На два пъти в двубоя Специя водеше с два гола преднина. Още през първата част тимът поведе с 0:2 след като Пиетро Канделари и Едоардо Солери се разписаха.

Салернитана върна гол благодарение на Яя Калон, но отново Солери възстанови преднината от два гола. Гол на Булайе Диа от дузпа и още едно негово попадение в продължението на втората част доведоха развръзката до изпълнение на дузпи.

Единственият пропуск при изпълнението на наказателни удари направи Адам Наги от гостите. Христов влезе на терена три минути преди края на редовното време и беше точен при изпълнението на дузпи за отбора си.