Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Роналдо спаси потъващия Левски дълбоко в добавеното време на срещата

Левски и Хебър завършиха двубоя си от 8-ми кръг на родната efbet Лига при резултат 1:0. През първата част двата тима си поделиха владението на топката, а през втората опасностите бяха малко. Все пак Роналдо в 94-тата минута спаси „сините“ от издънка срещу тима на Любо Пенев.

Преди първия съдийски сигнал зрителите и футболистите почетоха с аплодисменти паметта на загиналите в катастрофа „сини“ фенове след първия мач срещу Айнтрахт Франкфурт. В петата минута всички на стадиона изразиха подкрепата си към бившия треньор на Левски Петър Хубчев, който се бори с коварна болест.

Първата по-интересна ситуация дойде в седмата минута, когато Роналдо реши да стреля от далечна дистанция, но се получи рикошет в играч на гостите и топката бе лесно уловена от вратаря Матвей Игонен.

Хебър отговори пет минути по-късно, когато Атанас Кабов бе изведен на десния фланг, финтира капитана на „сините“ – Вандерсон Цунами, след което влезе в наказателното поле и стреля ниско в близкия ъгъл, но неточно покрай гредата в аут.

В 14-тата минута Уелтън проби отлично отляво, влезе в наказателното поле и опита да намери Асими Фадига, но Игонен успя да го изпревари и улови топката. Още преди да е изтекла същата минута се стигна до опасност и пред вратата на Пламен Андреев. Роберт Мазан комбинира с Николас Пенев отляво, а младокът влезе в наказателното поле и след това чукна за Ангел Бастунов, който обаче стреля високо над вратата.

Четири минути след това Фадига отигра технично за Асен Митков, който шутира моментално от дистанция, но в аут. Левски имаше хубав шанс да открие резултата в 25-тата минута, когато Джавад Ел Джемили центрира от ъглов удар, а Хосе Кордоба бе оставен съвсем сам, извиси се и нанесе изстрел с глава, който обаче бе блокиран от Лазар Марин. Последва кратко разбъркване и топката излезе в нов корнер.

Постепенно „сините“ притиснаха съперника си и в 35-тата минута Ел Джемили реши да пробва късмета си от сериозна дистанция, получи си рикошет в играч на Хебър, който затрудни Игонен, но той все пак успя с една ръка да избие изстрела, който се беше насочил към долния му ляв ъгъл.

В последната минута от редовното време на първата част Левски получи пряк свободен удар в близост до наказателното поле. „Сините“ го изпълниха заучено, а Фадига излезе на чиста позиция и намери Роналдо. Получи се голямо разбъркване, а двата удара на дясното крило бяха блокирани. Секунди по-късно Уелтън отново проби до аутлинията и върна топката, но добавката на Роналдо отново бе спряна от защитник пред вратата.

В първите петнадесех минути на втората част Левски продължи да бъде по-активният отбор и седеше по-често в половината на Хебър, но реални опасности пред Игонен липсваха.

Първата по-сериозна опасност през втората част дойде чак в 73-тата минута, когато Левски пропусна добър шанс. Цунами качи топката на главата на Асен Чандъров, а той свали към непокрития Илиян Стефанов на границата на вратарското поле, чийто удар беше безкрайно неточен. Атакуващият футболист не уцели добре топката и не успя да я насочи в очертанията на вратата.

Гол за Левски – 1:0! Роналдо в 94-тата минута успя да спаси тима от очертаващата се загуба на точки!

Стартови състави:

Левски: 1. Пламен Андреев – 6. Цунами (к), 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиан Димитров, 22. Патрик-Габриел Галчев 10. Асен Митков, 37. Дарлан – 17. Уелтън, 97. Асими Фадига, 11. Джавад Ел Джемили – 7. Роналдо

Резерви: 13. Николай Михайлов (вр), 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов

Старши треньор: Николай Костов

Хебър: 32. Матвей Игонен – 27. Роберт Мазан, 24. Лазар Марин, 5. Мартин Михайлов, 44. Николай Николаев – 7. Георги Вълчев (к) – 17. Николас Пенев, 8. Карлос Охене, 10. Ангел Бастунов, 11. Атанас Кабов – 9. Георги Николов

Резерви: 1. Петър Дебърлиев (вр), 13. Архан Исуф, 3. Богомил Божуркин, 43. Жоао Сеско, 21. Марсел Канади, 14. Олексей Збун, 23. Сашо Лебанов, 99. Стефан Цонков, 84. Стилиян Тисовски

Старши треньор: Любослав Пенев

Стадион: „Виваком арена – Георги Аспарухов“

Съдия: Васимир Ел Хатиб