ТОПЦСКА 1948ЦСКА-София

ЦСКА-София и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в инфарктен мач

Срещата от 34-ия кръг на Първа Лига между отборите ЦСКА-София и ЦСКА 1948 завърши при резултат 1:1, попаденията паднаха през първата част на мача. Двубоят бе изключително драматичен, тима от „Борисовата градина“ имаше отлична възможност да реши изхода на мача в 102-ата минута, когато хората на Саша Илич получиха право да изпълнят дузпа и да вземат така важните три точки, но Иван Турицов с разочароващо изпълнение пропусна. Сега ЦСКА ще разчита на грешка на Лудогорец, на когото води с 2 точки, но и мач повече. „Орлите“ имат среща у дома с Левски, както и гостуване на Черно море във Варна. ЦСКА 1948 пък взима аванс също от две точки пред Левски в борбата за третата позиция.

Ситуация за домакините в 11-та минута. Хайнц отне топката и подаде към Гарсес пред наказателното поле на гостите, бразилецът опита да се пребори за топката между няколко играчи на ЦСКА 1948, настана разбъркване, но в крайна сметка гостите се справиха и изчистиха топката.

Нова ситуация в 17-ата минута, Гарсес подаде отново към Хайнц, който беше в добра позиция за стрелба, но встрани от десния стълб.

Джонатан Линдсет пропусна най-добрата възможност в мача до момента. В 36-ата минута Иван Турицов подаде към норвежецът, който нахлу в наказателното поле на гостите, но ударът му отиде високо над вратата.

ГОООЛ !! ЦСКА-София повежда чрез Енес Махмутович!
Тибо Вион изпрати топката в наказателното поле, там Симеон Петров изчисти, но право в краката на Енес Махмутович, който стреля пред наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл за 1:0

ГОООЛ !! ЦСКА 1948 върна паритета
Малко преди края на първата част Педриньо проби, освободи пространство и с изтрел от около 25 метра изненада неподготвеният Бусато.

52-ата минута домакините не бяха далеч от това да отбележат трети гол в мача. Тобиас Хайнц изпълни пряк свободен удар към вратата на гостите, но топката срещна напречната греда.

ЦСКА-София получи отличен шанс да реши срещата в 102-ата минута, след като получи правото да изпълнява дузпа, която обаче Иван Турицов пропусна.

Стартови състави:
ЦСКА-София: 1. Бусато, 21 Амос Юга, 22. Махмутович, 2. Матей, 19. Иван Турицов, 15. Тибо Вион, 11.Туфегджич, 26. Кареасо, 7.Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 10. Маурисио Гарсес
Треньор: Саша Илич
ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 19. Перейра 87. Симеон Петров 44. Ангел Грънчов, 19. Сидклей, 18. Чочев