Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

Септември и Митов изненадаха неприятно ЦСКА и Томаш

Септември победи като гост ЦСКА с 1:0 в мач от единадесия кръг на Първа Лига, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

Гол на Бертранд Фурие в 38-ата минута се оказа достатъчен за отбора на Николай Митов, който изненада неприятно тима на Александър Томаш. „Червените“ изиграха най-неубедителния си мач под ръководството на новия треньор. Лоша новина за ЦСКА са и контузиите на трима от титулярите днес, които напуснаха преждевременно терена – Лиъм Купър, Лумбард Делова и Джеймс Етоо.

Преди началото на срещата легендарният български вратар на ЦСКА Георги Велинов получи подарък от клуба – специална фланелка на „червените“ по случай неговия 67-ми рожден ден.

Първи съдийски сигнал на стадион „Васил Левски“!

След спокойни първи 15 минути под дъжда в София, Илиан Илиев засече центриране с глава, но много неточно и в аут.

В 23-ата минута Александър Томаш извърши принудителна промяна, след като звездното попълнение на тима Лиъм Купър получи контузия. На терена се появи Браян Кордоба, който пък се завръща в състава. Шотладнският защитник се намеси решително Бертранд Фурие при опасна ситуация за Септември в наказателното поле на ЦСКА.

Гол за Септември! В 38-ата минута Бертранд Фурие остана непокрит в наказателното поле на „червените“ и отблизо не остави шансове на Бусато! Нападателят отпразнува попадението точно пред домакинската публика, което му навлече техния гняв, а към терена полетяха няколко бутилки.

В 43-ата минута Аарон Исека бе изведен зад отбраната на гостите отдясно. В последния момент нападателят бе блокиран от бранителя Септември Мартин Христов, който предотврати удар към Димитър Шейтанов.

В последните секунди на полувремето „червените“ предявиха претенции за дузпа за нарушение срещу Марселино Кареасо на границата на наказателното поле. Първоначалното отсъждане на Стоян Арсов бе пряк свободен удар за домакините, но след сигнал от Владимир Вълков и преразглеждане с ВАР, и фаулът бе отменен.

Край на първото полувреме! След малко повече от 45 минути футбол Септември води с 1:0 като гост на ЦСКА!

Начало на втората част! Александър Томаш предприе двойна смяна и замени Тобиас Хайнци и Илиан Илиев с Джонатан Линдсет и Годуин Коялипу.

Първата ситуация след подновяването на играта бе на сметката на Септември, но удар на Митко Митков излезе в корнер.

Последва отговор на ЦСКА и изстрел на Джеймс Етоо, който не затрудни особено Шейтанов. В следващата атака на „червените“ Фаетон проби по лявото крило, след което центрира остро към Линдсет, който си попречи с Коялипу и отправи много неточен завършващ удар.

Греда за Септември!! След центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на ЦСКА, Борислав Рупанов скочи най-високо и отклони към Чандъров, който засече с глава, а топката се отби в лявата греда на Густаво Бусато.

През втората част гостуващият тим на няколко пъти изградиха съвсем спокойни нелоши контраатаки, при които липсваше последният пас.

В 67-ата минута Томаш получи още една неприятна новина, след като Джеймс Етоо получи контузия и бе заменен от Тибо Вион.

Три минута по-късно Шейтанов плонжира и изби след удар на Коялипу. Малко по-късно отбраната на Септември блокира изстрели на Линдсет и Локило.

В 87-ата минута Митко Митков бе изгонен за втори жълт картон. Междувременно и ЦСКА остана с човек по-малко заради травмата на Лумбард Делова и невъзможност за повече смени от Томаш.

До края на мача Густаво Бусато се включи дори в атаката на ЦСКА, но до гол не се стигна и Септември поднесе изненадата на кръга, побеждавайки „червените“.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – К, 5. Лумбард Делова, 6. Лиъм Купър, 18. Мика Пинто, 19. Иван Турицов, 26. Марселино Кареасо, 99. Джеймс Етоо, 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон, 73. Илиан Илиев младши, 45. Аарон Исека

Старши треньор: Александър Томаш

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Михаил Попендаков, 6. Виктор Очаи, 18. Кубрат Йонашчъ, 4. Мартин Христов, 19. Митко Митков, 25. Франк Андри, 8. Мартин Моран, 9. Асен Чандъров – К, 15. Бертанд Фоуриер, 11. Борислав Рупанов

Старши треньор: Николай Митов:

Стадион: „Васил Левски“, София

Главен съдия: Стоян Арсов

ВАР: Владимир Вълков