Първа лигаФутбол

Септември и Ники Митов започнаха със загуба в Първа Лига

Новакът Септември София допусна домакинско поражение с 0:1 от Берое Стара Загора в последен мач от откриващия кръг на Първа Лига.

Голът за „заралии“ отбеляза Сантиаго Годой, който засече центриране отляво и стреля с глава покрай Димитър Шейтанов за 1:0 в началото на второто полувреме.

В 33-ата минута гол на Берое бе отменен. След изпълнение на корнер и разбъркване пред вратата на столичани Франк Ландри си отбеляза. ВАР обаче се намеси и поиска преразглеждане от главния арбитър и в крайна сметка бе отсъдена засада на Лучано Скуадроне.

В следващия кръг отборът на Николай Митов ще гостува на Черно море във Варна. Берое ще играе с друг столичен отбор на своя стадион в Стара Загора – Локомотив София.

Септември София : 21. Димитър Шейтанов (К), 5. Михаил Полендаков, 13. Стракиня Керхез, 26. Мартин Христов, 14. Жан-Пиер Да Силва, 18. Кубрат Йонашчъ, 6. Виктор Очаи, 28. Франк Ландри, 27. Георги Върбанов, 11. Ивайло Михайлов, 20. Фаустас Степонавичюс

Треньор: Николай Митов

Берое: 1. Артур Мота, 2. Ойер Сариеги, 3. Хуан Пабло Саломони, 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (К), 24. Стефан Гаврилов, 19. Карлос Алгара, 17. Хуанка Пинеда, 11. Уерик Каетано, 21. Алберто Салидо, 9. Леандро Годой

Треньор: Хосе Луис Ачиари

Главен съдия: Димитър Димитров

ВАР: Радослав Гидженов

Стадион: „Васил Левски“, София