Локомотив (София)Първа лигаФутбол

Слаб Локомотив София загуби и от Хебър

Отборът на Локомотив София допусна поредната си загуба в шестия кръг на efbet Лига. „Железничарите“ загубиха с минималното 0:1 като домакин на Хебър Пазарджик, а дебютен гол в елита отбеляза сина на Любослав Пенев. Двубоят ще се запомни и след намесата на ВАР в 63-ата минута, когато съдията отмени дузпа за „червено-черните“.

Единственото попадение в мача падна в 25-ата минута, след като Вълчев изведе на десния фланг Кабов, който успя да напредне и от аутлинията върна топката към Николас Пенев. Младокът успя да реализира с лекота първия си гол в efbet лига и откри резултата в полза на гостите.

След като поведе в резултата Хебър продължи да създава повече опасности пред противниковата врата.

В 38-ата минута Охене направи комбинация с Николов, който надскочи Даниел Ками и отправи удар с глава, но Любенов изби.

В 63-ата минута се стигна и до най-спорното положение в двубоя. Ламбезе направи центриране към наказателното поле, топката се уцели в лявата ръка на Мазан и съдията свири наказателен удар. След преглеждане на системата на ВАР, дузпата беше отменена – след като от повторенията се вижда, че ръката на Мазан е в естествено положение.

В последните минути възможност се откри пред Кръстев, но неговият удар бе неточен. В добавеното време Мечев една не прехвърли стадиона с шут от дистанция.

Локомотив Сф: 24 . Александър Любенов, 5. Даниел Ками, 4. Диме Димов, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко, 16. Симеон Мечев, 26. Красимир Милошев-К, 93. Стефан Ламбезе, 20. Диого Тешейра, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса

Хебър: 32. Матвей Игонен, 43. Жоао Сеско, 5. Мартин  Михайлов, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев-К, 44.   Николай Николаев, 10. Ангел Бастунов, 8 . Карлос Охене, 17. Николас Пенев, 11. Атанас Кабов, 9. Георги Николов