Първа лигаСлавияФутбол

Славия надви Марек на „Бончук“, „бели“ юноши донесоха четвърта победа в контролите

Славия победи Марек Дупница с 2:0 в контролна среща, играна на стадион „Бончук“. Головете за столичани отбелязаха двама от юношите на клуба.

След час игра Роберто Райчев откри резултата, възползвайки се от груба грешка на вратаря на домакините Пламен Младенов в 60-ата минута. Нападателят пресече негово подаване и отблизо на празна врата отбеляза.

Седем минути по-късно, Владимир Николов изведе Кристиян Балов бе изведен зад отбраната на дупничани, а младият футболист на „белите“ технично насочи топката към мрежата на Марек за крайното 0:2.

Това бе последният мач за Славия преди прибирането от лагера в Банско. През следващата седмица „белите“ ще се готвят в столицата, където предстои представянето на отбора на 12 юли, петък, от 19:00 часа на стадион „Александър Шаламанов“ срещу Спортист Своге.

Победата е четвърта поредна за възпитаниците на Златомир Загорчич, след като в досегашните проверки Славия последователно се наложи над Септември, Беласица и Локомотив Пловдив.

Сезонът в Първа лига за „белите“ започва с гостуване на Крумовград. Мачът от първия кръг на шампионата е насрочен за 19 юли, петък, от 21:00 часа на Спортен комплекс „Никола Щерев – Старика“ в Коматево.

Стартов състав на Славия: 12. Николай Кръстев, 8. Емил Стоев, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 22. Куентин Зеедорф, 27. Емил Мартинов, 19. Чунг Нгуен До, 33. Галин Иванов (К) – 88. Тони Тасев, 9. Мартин Сораков, 14. Роберто Райчев

Треньор: Златомир Загорчич