СлавияТОПФутбол

Славия надигра Етър в битката на дъното

Славия спечели с 1:0 домакинството си на Етър Велико Търново в мач от 16-ия кръг. Единственото попадения в мача на стадион „Александър Шаламанов“ отбеляза Тони Тасев след точно изпълнена дузпа. Първоначално наказателният удар не бе отсъден, но след намесата на ВАР, реферът посочи бялата точка. Победата дава необходимата увереност на „белите“, които вече са с 14 точки, на две опасната зона.

В петък възпитаниците на Загорчич приемат още един от опашкарите в подреждането в нова директна битка – Ботев Враца. Етър на Светослав Петров се опита да се противопостави на Славия, създаде няколко опасни положения, но не успя да вземе точки от днешния сблъсък.

Славия откри в резултата в 18-ата минута, когато Тони Тасев бе точен от дузпа. Три минути преди това Георги Александров задържа Виктор Генев в наказателното поле и след преразглеждане cъс системата ВАР Станимир Тренчев посочи бялата точка. Зад топката застана Тони Тасев, който реализира с точно изпълнение в долния десен ъгъл даде аванс на „белите“, макар че вратарят Мартин Величков, който е юноша на Славия, се хвърли в посоката на удара.

Домакините имаха нов шанс в 24-тата минута, когато Галин Иванов стреля от границата на наказателното поле, но уцели гредата.

В следващите минути Етър се поокопити. Крум Стоянов и Осама Алу тестваха вратаря на Славия, но неуспешно. В последващите минути имаше подеено надмощие – „белите“ имаха възможности, открили се пред Ертан Томбак на два пъти, Емил Стоев и отново пред Галин Иванов, но това не доведе до нищо опасно.

В 71-вата минута контра на Славия замалко да постигне целта. Тасев подаде на Стоев, но Мариян Иванов изчисти. След ъгловият удар Галин Иванов стреля опасно, но топката премина над вратата.

В 73-тата минута Светослав Вуцов се опита да си направи живота интересен без чужда помощ. Съотборниците му опитаха да върнат топката към вратаря, но той я пропусна между краката си и се наложи да я догонва. Четири минути по-късно Мартин Величков попадна в подобно положение.

Славия: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев – 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов – 8. Емил Стоев, 33. Галин Иванов (к.), 88. Тони Тасев – 10. Владимир Николов

Резерви: 12. Николай Кръстев (вр.), 5. Велко Йеленкович, 23. Денислав Александров, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 9. Мартин Сораков, 93. Сибири Кейта, 19. Чунг Нгуен До, 14. Роберто Райчев

Старши треньор: Златомир Загорчич

Етър: 22. Мартин Величков – 2. Валери Христов, 33. Луис Кордова, 26. Мартин Иванов (к.), 77. Мартин Николов – 8. Мартин Моран, 4. Георги Александров – 10. Ловре Кнежевич, 28. Николай Янков, 25. Крум Стоянов – 14. Ивайло Димитров

Резерви: 1. Ангел Мартинов (вр.), 38. Владислав Найденов, 9. Мартин Тошев, 23. Мосес Кандидус, 32. Осама Алу, 19. Хавиер Бетегон, 17. Атанас Атанасов, 5. Росен Върбишки, 20. Димитър Колев

Старши треньор: Светослав Петров

Стадион: „Александър Шаламанов“, град София

Главен съдия: Станимир Тренчев, град София