Първа лигаСлавияТОПФутбол

Славия приземи летящите „соколи“ на Томаш и постигна първа победа за сезона

Славия победи Спартак Варна с 3:1 в мач от 4-ия кръг Първа Лига, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

На стадион „Александър Шаламанов“ в столицата Карл Фабиен даде ранен аванс на домакините, но бившият нападател на „белите“ Ахмед Ахмедов възстанови равенството. В края на полувремето тимът на Златомир Загорчич отново излезе напред с попадение на Денислав Александров, а минути след подновяването на играта Владимир Николов покачи на 3:1, с което окончателно.

Победата е първа за Славия, която започна неубедително сезона с една точка от два мача с Крумовград и Хебър. Загубата е първа за отборът на Александър Томаш, който записа седем точки досега и впечатляваща победа срещу ЦСКА в предходния кръг.

„Белите“ от София започнаха силно първото си домакинство и в 10-ата минута закономерно поведоха в резултата. Отборът на Загорчич организира добра атака отляво, където Куентин Зеедорф центрира, а след разбъркване в наказателното поле на Спартак топката достигна до непокрития Карл Фабиен, който със силен удар по земя преодоля Мартин Величков – 1:0.

Десетина минути по-късно, Иван Минчев напредна в половината на противника, след което отправи мощен удар с левия крак, но Величков показа рефлекс и изби в корнер. В следващата ситуация пред вратата на „спартаклии“ капитанът Галин Иванов стреля, топката рикощира, но въпреки това Величков успя да се намеси впечатляващо.

В 34-ата минута гостите от Варна изравниха резултата. ‘Соколите“ пресираха агресивно в половината на домакините и Йоан Бауренски отне топката на Чунг Нгуен До, след което изведе Ахмед Ахмедов. Останал сам срещу Светослав Вуцов, голмайсторът на Спартак успя да стреля покрай него и отбеляза срещу още един от бившите си отбори. Както в мача с ЦСКА, така и днес – той отново показа уважение към съперника – 1:1.

Голът вдъхнови Спартак и в 44-ата минута „соколите“ пропуснаха златна възможност да осъществят пълен обрат в мача. Кристиян Илич изведе Антонио Вутов на чиста позиция, но ударът на последния се отби в десния страничен стълб на вратата. Последва добавка от страна на Ахмедов, но Куентин Зеедорф успя да застане на пътя на топката и така до гол не се стигна.

В добавеното време на първата част Славия отново поведе в резултата и отново чрез атака отляво с участието на Зеедорф. Минчев шутира, топката бе блокирана и за късмет на „белите“ достигна до Александров, който от непосредствена близост вкара втори гол във вратата на Спартак Варна – 2:1.

Столичани започнаха и второто полувреме с импулс от късния гол, като успяха да реализират и трети гол, с който направиха сериозна заявка за трите точки. Томбак и Александров взаимодействаха отлично отдясно. Авторът на втория гол поднесе топката на Владимир Николов, който от границата на вратарското поле завърши без особени затруднения – 3:1.

Славия продължи силно и в 57-ата минута Иван Минчев накара Мартин Величков да направи ново класно спасяване.

Спартак Варна отговори с опасен изстрел с глава на новия нападател в тима – Франк Риволиер, но Вуцов се намеси добре и изби топката.

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 22. Куентин Зеедорф, 19. Чунг Нгуен До, 33. Галин Иванов (К), 73. Иван Минчев, 5. Велко Йеленкович, 11. Карл Фабиен, 7. Денислав Александров, 10. Владимир Николов

Резерви: 12. Николай Кръстев, 4. Виктор Генев, 14. Роберто Райчев, 18. Кристиян Балов, 23. Цветелин Чунчуков, 27. Емил Мартинов, 37. Венцислав Керчев, 71. Кристиян Стоянов, 77. Емил Стоев

Треньор: Златомир Загорчич

Спартак Варна: 76. Мартин Величков, 4. Франьо Пърце, 5. Йоан Бауренски, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 14. Ромееш Ивей, 16. Кристиян Илич, 21. Па Конате, 29. Ахмед Ахмедов, 39. Антонио Вутов, 44. Ангел Грънчов (К)

Резерви: 89. Никола Виденов, 3. Матео Петрашило, 7. Бернардо, 9. Франк Риволиер, 11. Виктор Митев, 18. Даниел Иванов, 77. Любослав Маринов, 88. Радослав Димитров, 99. Даниел Халачев

Треньор: Александър Томаш

Съдия: Никола Попов

ВАР: Волен Чинков