Първа лигаСлавияТОПФутболЦСКА-София

Славия пропусна да разгроми беззъб ЦСКА, блестящ Бусато спаси Стипич от нов резил

Славия победи като гост ЦСКА с 1:0 в мач от 5-ия кръг на Първа Лига., предаде репортер на TribunaSofia.bg. Иван Минчев от дузпа в 13-ата минута донесе трите точки на „белите“, които пропуснаха да спечелят с по-изразителен резултат, а и Густаво Бусато се отчете с няколко феноменални спасявания.

След изтърпяно наказание се завръща Густаво Бусато, който застава под рамката на „червената“ врата. Новият нападател Годуин Коялипу повежда атаката на „армейците“.

Начало на мача!

В 6-ата минута капитанът на Славия Галин Иванов стреля от воле и отпрваи първия точен удар в мача, но Густаво Бусато се намеси блестящо и изби в корнер. В 9-ата минута Владимир Николов стреля силно по земя, но бразилският страж улови.

ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! В 13-ата минута „белите“ получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Иван Турицов срещу Карл Фабиен в наказателното поле. Зад топката застана Иван Минчев, който преодоля Бусато – 0:1.

„Червените“ отговориха с удар от фаул на Джейсън Локило, който премина високо над вратата на гостите.

Славия продължи да бъде много опасен на контраатаки. Тимът на Златомир Загорчич създаде няколко добри ситуации за втори гол, но удари на Карл Фабиен и Владимир Николов бяха спасени от Бусато.

След половин час игра „белите“ пропиляха нова добра възможност. Ертан Томбак проби отдясно и центрира в наказателното поле за непокрития Владимир Николов, който не успя да засече топката по най-добрия начин.

В 35-ата минута „червените“ организираха добро нападение. Топката достигна до Иван Турицов, който стреля от границата на наказателното поле, но бе блокиран от играч на Славия.

Две минути по-късно, Галин Иванов отправи удар от двайсетина метра, но Бусато отново показа рефлекс и спаси.

До края на полувремето Славия организира още една отлична атака по дясното крило. Денислав Александров стигна до аутлинията и върна топката към Николов,, но нападателят на „белите“ шутира неточно.

В продължението на първата част Иван Минчев стреля опасно от пряк свободен удар, но бразилският вратар се отчете с ново чудесно спасяване.

Край на първото полувреме! Славия води на ЦСКА с 1:0.

На почивката Томислав Стипич направи една промяна и в игра се появи Браян Кордоба на мястото на Иван Турицов.

Начало на второто полувреме на стадион „Васил Левски“:

„Червените“ започнаха по-активно и Тибо Вион отправи мощен удар от малък удар, който бе спасен от Светослав Вуцов.

Густаво Бусато продължи да бъде единственият стълб в „червената: отбрана, която продължи да се пропуква и през второто полувреме. Бразилският страж направи невероятно двойно спасяване след последователни удари на Николов и Иванов.

В ответната атака Хайнц изведе Фаетон сам срещу Вуцов. Вратарят на Славия също бе на висота и спаси с крак. В 63-ата минута Годуин Коялипу засече центриране от корнер, но ударът му не сполучи и излезе в аут.

В последния четвърт час на двубоя Славия се прибра назад в собствената си половина, което позволи на ЦСКА да опита финален натиск над своя своя съперник. В 77-ата минута Хайнц пропусна да насочи топката с глава от непосредствена близост. Секунди по-късно, играч на Славия направи фантастичен шпагат в наказателното поле на „белите“, с който предотврати голов шут на „червените“.

Край на мача! Славия победи ЦСКА с 1:0.

Стартови състави на двата отбора:

ЦСКА:  1 Густаво Бусато, 15 Тибо Вион, 4 Християн Петров, 5 Лумбард Делова, 19 Иван Турицов, 26 Марселино Кареасо, 10 Джонатан Линдсет – К, 14 Тобиас Хайнц 11 Матиас Фаетон, 22 Джейсън Локило, 77 Годуин Коялипу

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 13. Браян Кордоба, 29. Иван Тасев, 28. Марк-Емилио Папазов, 30. Петко Панайотов, 3. Сайней Санянг, 8. Станислав Шопов, 24.  Юлиан Илиев, 7.  Улаус Скаршем

Треньор: Томислав Стипич

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 5 Велко Йеленкович, 6 Мартин Георгиев, 22 Куентин Зеедорф, 71 Кристиян Стоянов, 73 Иван Минчев, 33 Галин Иванов – К, 7 Денислав Александров, 11 Карл Фабиен, 10 Владимир Николов

Резерви: 12. Николай Кръстев, 19. Чунг Нгуен До, 18. Кристиян Балов, 23. Цветелин Чунчуков, 14. Роберто Райчев, 77. Емил Стоев, 27. Емил Мартинов, 4. Виктор Генев, 9. Мартин Сораков.

Треньор: Златомир Загорчич

Главен съдия: Волен Чинков