Първа лигаСлавияФутбол

Славия разгроми дубъла си, юноша на Лудогорец кара проби при „белите“

Представителният отбор на Славия победи с 5:0 дублиращия си тим във втората приятелска среща в събота. В първата проверка „белите“ загубиха с 0:1 от третодивизионния Сливнишки герой. Славия изигра тези мачове заради отлагането на двубоя срещу Лудогорец от втория кръг в Първа Лига.

Логично, треньорът Златомир Загорчич пусна в игра изцяло различен състав, който бе изграден предимно от по-младите футболисти на столичани. Мартин Сораков откри резултата в петата минута, а Роберто Райчев отбеляза втори гол (25) и при този резултат двата отбора се оттеглиха на полувремето..

Четвърт час преди края на редовното време, Васил Казълджиев записа името си сред голмайсторите. Останалите две попадения бяха дело на Велко Йеленкович и Кристиян Балов в 78-ата и 85-ата минута.

В двубоя взе участие халфът Велислав Минков, който кара пробен период при „белите“. Той е на юноша на Лудогорец, а в кариерата си е носил екипите на Пирин и Спартак Варна. Играе на позицията вътрешен полузащитник.

Славия: Илиян Илиев, Чунг До, Куентин Зеедорф, Мартин Георгиев, Велко Йеленкович, Кристиян Стоянов, Велислав Минков (на проби), Роберто Райчев, Кристиян Балов, Васил Казълджиев, Мартин Сораков

Славия II: Росен Койчев, Михаил Ценов, Димитър Андонов, Александър Василев, Калин Любомиров, Самуил Колев, Борис Тодоров, Владимир Драганов, Васил Узунов, Марко Милетич, Любомир Костов