Първа лигаСлавияФутбол

Славия стигна до равенство срещу Арда в София

Славия и Арда не се победиха и завършиха 1:1 в мач от седмия кръг на Първа Лига. На стадион „Александър Шаламанов“ още след 90 секунди игра Станислав Иванов откри за кърджалийци. Дванадесет минути преди края Иван Минчев изравни за „белите“ от наказателен удар.

Тимът на Александър Тунчев може би ще бъде по-недоволен от точката, предвид пропуснатите ситуации през първото полувреме.

Гостите от Кърджали започнаха силно срещата и с първата си възможност отбелязаха първи гол. Капитанът на Славия Галин Иванов загуби притежанието на топката в централната част на терена, което позволи на Тонислав Йорданов и Светослав Ивано да взаимодействат. Последният засече с едно докосване центрирането и не остави шанс за реакция от страна на Светослав Вуцов – 0:1.

В следващите минути Арда създаде още две чисти ситуации за гол, но Вуцов се намеси решаващо с една ръка, а при последвалия корнер Чинонсо Офор стреля с глава, но не уцели вратата на столичани.

В 13-ата минута Славия беше близо до изравнителен гол, но Цветелин Чунчуков, който започна като титуляр, беше спрян от стража на гостите Анатолий Господинов, а Борислав Цонев изчисти топката пред голлинията.

В средата на полувремето късметът спаси „белите“ от второ попадение. Вуцов увисна при центриране, а топката бе изчистена пред голлинията от Велко Йеленкович, който изпревари нападателите в тъмносин екип.

На Златомир Загорчич му се наложи да направи принудителна смяна. Младежкият национал Чунг Нгуен До се контузи и напусна терена преждевременно, а на негово място се появи Емил Мартинов.

Тимът от Родопите продължи да бъде по-настоятелен на стадион „Александър Шаламанов“ и в 32-ата минута може би съжаляваше, че не поведе с повече от един гол, тъй като пропусна най-чистата си ситуация в мача. Борислав Цонев с прекрасно центриране намери Тонислав Йорданов на задна греда. Нападателят на Арда насочи топката с глава и преодоля Вуцов, но за късмет на „белите“ топката срещна страничната греда.

Малко по-късно, Густаво Каскардо намери Йорданов в наказателното поле, който от трудна позиция отправи удар, но Вуцов отрази с крак.

В

През вторите 45 минути дъждът в столицата се усили и голови положения липсваха.

В 67-ата минута Славия изравни резултата чрез Ертан Томбак, който засече с глава центриране на Куентин Зеедорф, но попадението бе отменено заради очевидна игра с ръка на нидерландеца. ВАР преразгледа ситуацията в рамките на 5 минути.

ВАР продължи да бъде главно действащо лице и в 78-ага минута отсъди дузпа за нарушение на Емил Виячки срещу Владимир Николов. Играта отново бе спряна за 3-4 минути. Иван Минчев се нагърби с изпълнението и реализира – 1:1.

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 5 Велко Йеленкович, 4 Виктор Генев, 22 Куентин Зеедорф, 19 Чунг Нгуен До, 73 Иван Минчев, 33 Галин Иванов – К, 11 Карл Фабиен, 7 Денислав Александров, 23 Цветелин Чунчуков

Резерви: 12. Николай Кръстев, 37. Венцислав Керчев, 10. Владимир Николов, 77. Емил Стоев, 27. Емил Мартинов, 6. Мартин Георгиев, 14. Роберто Райчев, 17. Васил Казълджиев, 18. Кристиян Балов

Старши треньор: Златомир Загорчич

Арда: 1 Анатолий Господинов -К, 2 Густаво Каскардо, 3 Феликс Ебоа, 9 Офор Чинонсо, 10 Борислав Цонев, 18 Джелал Хюсеинов, 19 Тонислав Йорданов, 24 Емил Виячки, 33 Иван Тилев, 77 Димитър Велковски, 99 Станислав Иванов

Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 8. Йозгюр Аксака, 11. Борис Тютюков, 17. Илкер Будинов, 30. Иво Казаков, 80. Лъчезар Котев

Старши треньор: Александър Тунчев

Съдия: Димитър Димитров

ВАР: Кристиян Колев