СлавияТОПФутбол

Славия с класика над Берое, „белите“ със силно начало на пролетта

Славия победи Берое с 3:0 в мач от първия пролетен 21-ви кръг на Първа лига, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

Столичани бяха по-добрият отбор на терена и заслужено се поздравиха с успех. „Белите“ вкараха два гола през първата част, а в голмайстор за тима на Загорчич се превърна Тони Тасев, който се разписа в 7-ата и 37-ата минута от дузпа. При резултат 1:0 Славия получи право да изпълни още един наказателен удар, при който обаче Галин Иванов уцели лявата странична греда. В заключителните минути Владимир Николов отбеляза за 3:0 с красив прехвърлящ удар, с което оформи крайния резултат в мача.

„Белите“ поведоха в резултата с първата си добра възможност. Денислав Александров проби отдясно и центрира в наказателното поле, където непокритият Тони Тасев плонжира и с глава насочи топката в мрежата. При ситуацията десният бранител на Славия Ертан Томбак видимо попречи на играч на Берое да настигне Александров, но в крайна сметка голът бе зачетен.

В 18-ата минута Томбак падна в наказателното поле на Берое и след близо триминутно преразглеждане от ВАР съдията посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът Галин Иванов, който изпрати Ачинели в обратния ъгъл, но нацели лявата странична греда.

Две минути по-късно, Вуцов се намеси решително при първата сериозна възможност на старозагорци. След едно центриране на далечната греда Джани Политино стреля от непосредствена близост, но стражът на „белите“ изби с една ръка. Последваха по-активни минути за Берое, които развиха още едно опасно нападение, но то завърши със слаб удар в ръцете на Вуцов.

В 36-ата минута Тони Тасев бе изпуснат от отбраната на Берое. Крилото на Славия стигна първи до топката и след съприкосновение с Ачинели падна на тревата. Арбитърът отсъди втора дузпа в мача, която този път бе реализирана от потърпевшия и „белите“ поведоха с 2:0.

В началото на втората част отново голмайсторът на Славия отигра отлично с глава, с което се отскубна от старозагорската защита, но си поведе топката твърде много и вратарят на Берое го изпревари и изчисти.

Гостите потърсиха гола и след час игра Вуцов реагира добре след далечен шут на Карлос Алгара. В следващата добра атака на „белите“ Иван Минчев нацели напречната греда с шут от дъгата на наказателното поле.

В търсене на своя хеттрик Тони Тасев опита да изненада Ачинели с удар от фаул, но вратарят на Берое спаси в 77-ата минута.

В 83-ата минута Кристиян Стоянов изведе Владимир Николов, който с техничен прехвърлящ удар направи резултата класически в полза на Славия.

С победата днес „белите“ отново са 11-ти в класирането, на точка разстояние от днешния съперник Берое.

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 5 Велко Йеленкович, 4 Виктор Генев, 37 Венцислав Керчев,17 Ерол Дост, 73 Иван Минчев, 33 Галин Иванов, 7 Денислав Александров, 88 Тони Тасев, 20 Николай Христов

Треньор: Златомир Загорчич

Берое: 23 Родриго Ачинели, 3 Франко Рамос, 5 Лучиано Скуадроне, 12 Темитопе Акинжонгунла, 15 Енцо Еспиноза, 17 Карлос Алгара, 24 Стефан Гаврилов, 20 Карлос Пачаме, 22 Себастиян Вия, 10 Джани Политино, 91 Вини Трибуле

Треньор: Хосе Луис Ачиари