Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Десет от Ботев Пловдив нанесоха звучен шамар на Левски

Ботев Пловдив победи Левски с 1:0 в мач от 11-ия кръг на Първа лига на стадион „Христо Ботев“. Гостите бяха далеч по-активния отбор, но така и не стигнаха до попадение. „Канарчетата“ играха 30 минути с човек по-малко, след като Йонас Там бе изгонен с директен червен картон. В герой за „жълто-черните“ се превърна Вини Трибуле, който донесе победата на Ботев минути преди края на редовното време.

Станаха ясни стартовите състави на двата отбора:

8-та минута ВАР отмени гол на Ботев Пловдив! „Канарите“ зарадваха привържениците с ранен гол. Ивелин Попов пусна извеждащ пас за Нвачукву, който от своя страна центрира към наказателното поле за Вини Трибуле. Нападателят дебнеше и с глава опъна мрежата на „сините“. Случилото се обаче бе подложено на обстоен анализ със системата за видеоарбитраж, която доказа, че в момента на подаването от Попето към нигериеца, е имало засада. Така въпреки неудовлетворението на „бултрасите“, нулевото реми остана непроменено.

16-та минута гостите отговориха, когато отбита топка от корнер достигна до Майкон, който с мощен шут от границата на наказателното принуди стража Бернат да се намесва акробатично.

20-та минута Мустафа Сангаре шутира силно под гредата, но Бернат изби в корнер. При него Алекс Колев и Сангаре си попречиха взаимно и „сините“ стигнаха само до аут.

39-та минута Левски създадоха напрежение в полето на Ботев, след което последва меле пред вратата на Бернат. Мустафа Сангаре се пак успя да нанесе удар от непосредствена близост, но стажа на „канарите“ остави вратата си суха след блестяща намеса.

53-та минута атаката на Левски отново предизвика хаос в наказателното поле на Ботев. Майкон елиминира двама свои опонента и стигна в близост до вратата, а там подаде към Колев, който стреля, но Там блокира с тяло. Последваха и опити за добавка пред Евертон и Алдаир, но нито един от тях не доведе до гол.

ЙОНАС ТАМ Е ИЗГОНЕН С ДИРЕКТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН! 62-та минута Йонас Там сгреши при върната топка, като Сангаре му я отне мигновено. Естонецът изрита нападателя на Левски в опорния крак, след което ситуацията бе разгледана от ВАР. Никола Попов и колегите му дълго време размишляваха как да постъпят в спорната ситуация, но в крайна сметка взеха отговорното решение – директен червен картон за централния бранител.

ГОООЛ!! Ботев Пловдив повежда в резултата минути преди края на редовното време. В 87-ата минута Ивелин Попов проби през трима играчи на „сините“ и центрира, а там Марин Петков сбърка и топката стигна до Вини Трибуле, който бе на дъгата на наказателното поле. Нападателят няма друг избор освен да стреля и и не остави шанс на Маркович.

Ботев Пловдив: 1. Ханс Бернат, 38. Константинос Балоянис, 5. Йонас Там, 20. Антоан Конте, 17. Николай Минков, 20. Антонио Перера, 4. Ехидже Укаки, 10. Ивелин Попов, 30. Кристиан Нвачукву, 91. Вини Трибуле, 88. Ален Корошеч

Левски: 44. Матей Маркович, 3. Майкон, 4. Кристиан Макун, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 21. Алдаир, 6. Цунами, 8. Карлос Охене, 17. Евертон Бала, 12. Мустафа Сангаре, 9. Александър Колев