Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Левски постигна ценен успех над Арда, защитник с дебютно попадение за „сините“

Левски победи Арда в мач от 10-ия кръг на Първа лига. През първата част Алекс Колев откри резултата за „сините“ след изпълнение на дузпа, а Станислав Иванов върна равенството в мача в 39-тата минута. Макун бе точен през второто полувреме, оформяйки крайното 2:1.

Отменен гол за Левски! Сините“ реализираха атака след тъч, а Джавад Ел Джемили комбинира с Алекс Колев в наказателното поле на Арда в 40-ата секунда. Колев върна назад към Евертон, който изведе Ел Джемили, а за офанзивния играч беше лесно да преодолее с удар Господинов. След дълго преразглеждане обаче реферският екип маркира засада на голмайстора, която се видя още в реално време.

10-та минута Левски получиха правото да изпълнят дузпа! Бала центрира, а Пламен Крачунов опита да блокира, но предизвика Господинов да прави спасяване и стражът на Арда изби топката в напречната му греда. Сангаре я атакува, а при изправянето си Крачунов събори нападателя на столичани и реферът посочи бялата точка за Левски.

ГОООЛ!! Александър Колев изпълни дузпата и отбелязва за 1:0!

21-та минута Евертон Бала центрира от фал в наказателното поле, а там Димитров стреля с глава, но много неточно.

Шанс за гостите! В 32-та минута Станислав Иванов бе изведен вляво, стражът на Левски Маркович, излезе изключително неразчетено отвъд наказателното си поле. Ивано потърси Чинонсо Офор през двама тичащи бранители на Левски, вместо да преодолее Маркович и Макун пресече паса.

ГООООЛ!!! Станислав Иванов – юношата на Левски смълча Герена в 39-тата минута! Тонислав Йорданов пусна топката зад отбраната на Левски за Станислав Иванов. Юношата на „сините“ излезе сам срещу Маркович и преодоля хърватина и така двубоят стигна до заслуженото равенство.

Шанс за Арда в началото на второто полувреме! Чинонсо Офор отправи подаване към далечната греда, а там Станислав Иванов се сблъска тежко със стража на „сините“. Иначе втората част започна с леко закъснение, тъй като гостите имаха проблем с мрежата.

69-та минута Марин Петков можеше да изработи важната голова асистенция за Левски. Младежкият национал на България проби по левия фланг и пусна чудесна топка за връхлитащия в наказателното поле Евертон. Бразилецът обаче разочарова с финалния си изстрел.

ГОООЛ!!! Левски отново излиза напред в резултата! Евертон Бала центрира от корнер към Алекс Пектов, който отигра с рамо и на практика подаде към Макун. Венецуелският бранител се разписа със странична ножица за 2:1.

Станаха ясни и стартовите състави на двата отбора:

Левски: 44. Маркович, 3. Майкон, 4. Кристиан Макун, 50. Кристиан Димитров, 5. Ван дер Каап, 21. Алдаир, 6. Цунами, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон Бала, 12. Сангаре, 9. Александър Колев

Треньор: Станислав Генчев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 35. Димитър Велковски, 23. Емил Виячки, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 6. Пламен Крачунов, 2. Густаво Каскардо, 10. Борислав Цонев, 80. Лъчезар Котев, 19. Тонислав Йорданов, 99. Станислав Иванов, 9. Чинонсо Офор

Треньор: Александър Тунчев