Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Левски постигна измъчена победа над Берое и прекъсна негативната серия

Левски победи отбора на Берое с 1:0 на стадион „Георги Аспарухов“. Голмайстор на единственото попадение в мача бе дело на Асими Фадига. „Сините“ прекъснаха негативната серия от три поредни поражения.

Домакините започнаха ударно, след като още в 4-тата минута създадоха опасност пред вратата на Берое. Евертон Бала проби по фланга и центрира в наказателното поле, където защитник на старозагорци изби, но топката попадна в Ел Джемили, който шутира, но и неговият опит беше блокиран. Топката отново се върна в играч на „сините“ и Охене опита удар, но стреля встрани от дясната греда.

28-мата минута гостите имаха шанс. Патрик Мислович се забави и беше притиснат от Алгара, който му отне топката и подаде към Трибуле. Французинът се обърна и стреля по земя, но на сантиметри от дясната греда.

ГРЕДА ЗА ЛЕВСКИ! Само минута след положението на Берое, „сините“ създадоха най-доброто си положение. Евертон Бала получи топката в наказателното поле и от малък ъгъл стреля в дясната греда.

Малко след подновяването на играта домакините създадоха добро положение. Галчев центрира отлично от десния флнаг, а Рикардиньо надскочи двама защитници на Берое и нанесе удар с глава, но топката мина встрани.

В 59-та минута Марин Петков проби през фланга, финтира Жорди Говеа и нанесе силен удар с левия крак, но стражът на Берое се намеси и изби в корнер. Секунди след това и Ел Джемили опита удар извън наказателното поле, но беше неточен.

75-та минута Фабио Лима стреля опасно, но и неговият шут мина на сантиметри от целта.

ГОООЛ!! Левски открива резултата!! 76-ата минута Фадига започна атака, която мина през Рикардиньо, след малко разбъркване топката отново попадна във французинът, който стреля по земя и прати топката в мрежата на заралии.

Малко след попадението което допуснаха, Берое получиха още един удар! Лучиано Скуадроне удари с лакът Асен Чандъров в центъра на терена и след преразглеждане на ситуацията с ВАР, Волен Чинков показа директен червен картон на играча в зелено и така старозагорци останаха с човек по-малко.

Стартови състави на двата отбора:

Левски: 1.Пламен Андреев, 6.Цунами, 8.Охене, 9.Рикардиньо, 11. Ел Джемили, 17. Евертон, 22.Галчев, 23. Мислович, 33. Кордоба, 50.Кристиан Димитров, 88.Марин Петков

Старши треньор: Николай Костов

Берое: 1.Артур Да Мота, 7. Санети, 10. Политино, 5. Скуадроне, 4. Рамос, 6. Джорди Мерлин, 11. Оливейра, 18. Саломони, 19.Карлос Алгара, 91. Трибулет, 98. Камара

Старши треньор: Хосе Ачиари

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Волен Чинков