Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Левски взе нов скалп, разправи се безапелационно и с Ботев Враца

Левски разгроми Ботев Враца с резултат 4:0. Головете за домакините отбелязаха Евертон Бала в 41-вата минута, Асими Фадига в 66-тата и 90-тата минута, както и Джавад Ел Джемили в 79-тата. Тимът от Враца успя да отбележи още в 11-тата минута, но голът беше отменен заради засада.

Левски започна с домакински натиск. Въпреки това в 6-тата минута Ботев успяха да създадат опасност. В крайна сметка ударът на Даниел Генов беше блокиран от Ван дер Каап.

В 11-тата минута Левски беше на крачка от много неприятна изненада. Даниел Генов бе изведен вляво и центрира към Браян Переа, а колумбиецът с глава реализира. Съдията реши, че при паса към Генов нападателят е бил в засада и попадението не беше зачетено.

В 27-мата минута Джавад Ел Джемили изведе отлично Алекс Колев зад отбраната на Ботев Враца. Спринът на нападателя беше достатъчно добър и той задмина Мартин Бачев, а след това шутира по диагонала. Федерико Бариос направи страхотно спасяване с левия си крак.

В 34-тата минута Цунами допусна много лоша грешка, след като тръгна да финтира Даниел Генов пред дъгата на наказателното на Левски. Напападателят отне на бразилския защитник и шутира веднага към вратата на Андреев, но встрани. Само две минути по-късно последва много тежък удар от сериозна дистанция на Кристиан Димитров, ала встрани от врачанската врата.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 1:0! Евертон Бала откри резултата в 41-вата минута за тима а домакините. Бразилецът овладя вляво и влезе навътре, а после отправи силен удар. След рикошет ударът стана неспасяем за Бариос.

Три минути по-късно Алекс Колев опита пас, а „сините“ претендираха, че Мартин Бачев е играл с ръка. След дълго преразглеждане реферите оставиха играта в София да продължи.

Станислав Генчев освежи състава си. Влезлият на терена минута по-рано Мустафа Сангаре се включи отлично и в 63-тата минута можеше да асистира. Нападателят центрира отляво към Алекс Колев, който стреля с глава, но Бариос успя да спаси. Само две минут по-късно врачани на свой ред отговориха на предизвикателството. Браян Переа задържа вдясно и намери с пас по земя Чавдар Ивайлов. Халфът на Ботев Враца шутира по земя и не затрудни Андреев, който улови.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 2:0! Джавад Ел Джемили се впусна отляво и центрира към Мустафа Сангаре. Той беше надигран във въздуха от Меси Биатумусока и камерунеца изби назад, само че топката намери Асими Фадига. Фадига шутира изключително прецизно и силно и не остави шансове на Бариос.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 3:0! В 79-тата минута домакините окончателно решиха всичко в своя полза. Бубакар Траоре действа лошо и не изчисти топката пред наказателното си поле, което позволи на Джавад Ел-Джемили да му открадне. Халфът на „сините“ стреля през човек силно край него и не остави никакви шансове на Бариос.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 4:0! Алдаир овладя вдясно и видя с успоредно подаване Асими Фадига. Французинът загърби много умело бранител на Ботев Враца и шутира с левия крак край страничната греда на Бариос и колумбиецът нямаше как да се намеси.

Стартови състави на двата отбора:

Левски: 1. Пламен Андреев, 3. Майкон, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами (К), 8. Карлос Охене, 9. Александър Колев, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон Бала, 21. Алдаир, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков

Резерви: 13. Огнян Владимиров, 12. Мустафа Сангаре, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 30. Клеман Икена, 77. Дейвид Михалев, 97. Асими Фадига

Ботев Враца: 34. Федерико Рубио, 8. Даниил Кондраков, 17. Чавдар Ивайлов, 70. Дилян Георгиев, 21. Бубакар Траоре, 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа (К), 11. Мартин Ачков, 33. Стефан Цонков, 20. Меси Биатумусока, 29. Мартин Бачев

Резерви: 1. Любомир Василев, 7. Иван Василев, 14. Марко Мажуга, 32. Мартин Дичев, 24. Мартин Смоленски, 15. Мирослав Маринов, 10. Спас Георгиев, 77. Стефан Велев

Стадион: „Георги Аспарухов, София

Главен съдия: Кристиян Колев