Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Левски победи Хебър, но само с гол разлика

Левски и Хебър завършиха при резултат 1:0 в мач от 6-ия кръг на Първа Лига. Единственият гол в срещата отбеляза Кристиян Димитров още в третата минута на мача.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 1:0! Кристиян Димитров открива резултата в полза на домакините с „гол от съблекалнята“! В третата минута Александър Колев центрира от фланга, Цунами отклони топката с глава и кълбото отиде на далечната греда, където бранителят изскочи от втора позиция, за да засече кълбото в опразнената врата.

В 14-тата минута Джавад Ел Джемили откри празно пространство и пробва удар от дистанция, но същият бе отразен от вратаря Дебърлиев.

Срещата между фаворит и аутсайдер можеше да претърпи неочаквано развитие, след като гостите организираха добра атака отляво в 22-рата минута. Георги Търтов центрира към намиращия се в наказателното поле на Левски Набил Макни. Тунизиецът насочи с глава своя изстрел, но Пламен Андреев беше на позиция и спаси.

Футболистите на Левски имаха претенции към главния съдия в 31-вата минута, когато поискаха дузпа в своя полза заради игра с ръка на Радослав Терзиев. Реферът Димитър Димитров обаче не уважи исканието им, тъй като ръката на Терзиев е била плътно прилепнала до тялото му.

Ужасяваща грешка на бранителя Келиан ван дер Каап можеше да върне Левски на стартова позиция в 34-тата минута. Нидерландецът допусна зад гърба си Набил Макни, който бързо напредна с топка в крака. Тунизиецът изчака включването на Октай Хамдиев и подаде топката към него. Октай отправи шут между куп от играчи, само за да може всичко да приключи с чудесна намеса на Пламен Андреев.

Късметът сериозно се усмихна на Левски в 41-вата минута, когато наглед безобидно центриране доведе до неразбирателство между Андреев и Димитров. Топката се отклони в бедрото на младия вратар и без малко не посети неговата мрежа.

Втората част започна с леко събуждане в редиците на Левски. В 49-тата минута „сините“ получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар чрез Марин Петков, който обаче стреля много високо и се размина с отбелязването на втори гол в мача.

Александър Колев се ориентира добре в 56-тата минута след подаване от крилото и отклони към Мустафа Сангаре, а нападателят стреля с едно докосване от въздуха, като се получи ефектно, но не бе точен и кълбото излезе в аут.

Алдаир се възползва от бързината си и създаде добра възможност за Левски в 61-вата минута. Португалецът отправи нещо средно между удар и подаване, ала хибридното му изпълнение излезе единствено в корнер.

Левски можеше да отбележи дългоочаквания втори гол на успокоението, четвърт час преди края. Тогава появилият се като резерва Евертон Бала получи кълбото на границата на наказателното поле. „Куршума“ имаше цялото време на света, за да отправи максимално качествен удар, който за негова жалост срещна само напречната греда.

Три минути преди края на редовното време Хебър допусна грешка в собствената си половина, позволила на Евертон Бала да поеме топката. Той реши да завърши сам с удар от дистанция, но Петър Дебърлиев внимаваше и улови безпроблемно.

Стартови състави на двата отбора:

Левски: 1. Пламен Андреев – 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Вандерсон Цунами /к./, 21. Алдаир, 88. Марин Петков, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 3. Майкон, 9. Александър Колев, 12. Мустафа Сангаре

Резерви: 44. Матей Маркович, 4. Кристиан Макун, 16. Преслав Бачев, 23. Патрик Мислович, 22. Патрик-Габриел Галчев, 17. Евертон, 10. Асен Митков, 30. Клеман Икена, 97. Асими Фадига

Старши треньор: Станислав Генчев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев /к./, 55. Мартин Михайлов, 44. Николай Николаев, 88. Милен Гамаков, 98. Георги Търтов, 18. Радослав Терзиев, 15. Уилям Фонкю – 11. Душан Вукович, 77. Октай Хамдиев, 10. Атанас Кабов, 70. Набил Макни

Резерви: 97. Марсио, 21. Божидар Пенчев, 19. Георги Стайков, 24. Енцо ел Фатахи, 9. Калоян Кръстев, 8. Кристиан Андонов, 23. Калоян Пехливанов, 7. Олексий Збун, 29. Шейх Диаманка

Старши треньор: Веселин Великов

Главен съдия: Димитър Димитров

ВАР: Радослав Гидженов