ДЮШЛевски (София)Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

ЦСКА шамароса Левски в дербито, младок спаси „сините“ от разгром

ЦСКА победи Левски с 0:2 в мач от 28-ия кръг на Първа лига на стадион „Васил Левски“. Тобиас Хайнц откри резултата през второто полувреме, след груба грешна на вратарят на „сините“ Андонов. В 77-мата минута Фернандо Каранга отбеляза четвъртото си попадения във вратата на Левски. Младият вратар на „сините“ направи няколко ключови спасявания, като по този начин предпази отбора от разгром.

8-ма минута шанс за Левски! Бусато трябваше да излиза далеч от своята голлиния, за да чисти топка в тъч. Момче, което бързо даде на Рикардиньо да изпълни тъча, мятайки топката в наказателното поле на „червените“, а в този момента вратата на „армейците“ бе празна. Евертон Бала се възползва от паса и можеше да отправи много опасен удар, но шутира във външната част на мрежата.

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ЦСКА! След изпълнение на статично положение Джонатан Линдсет отбеляза гол във вратата на „сините“, но еуфорията в червено бе за кратко. След намесата на ВАР, ясно се видя, че норвежецът по-скоро отбеляза с ръка, отколкото с глава.

Левски отговори мигновено! Включване на Патри-Габриел Галчев завърши с падане в наказателно поле, но реферът Драганов не обърна внимание на „сините“ и не даде дузпа.

20-та минута Фернандо Каранга можеше да отбележи редовно попадение. Линдсет му отвори коридор за стрелба Иван Андонов обаче беше скъсил максимално дистанцията и блесна с много добро спасяване.

В 37-мата минута Матиас Фаетон тества вниманието на Андонов с далечен удар, но младокът с лекота отрази изтрела.

Густаво Бусато с отлична намеса в 40-ата минута, когато Мислович отново пробва тънък пас за Рикардиньо. Този път той беше една идея по-близо до своето осъществяване, но поредното излизане на бразилския вратар сложи край и на тази опасност.

Началото на второто полувреме започна неприятно за играч на Левски. Кристиан Димитров неволно изритва в главата своя колега Ван дер Каап. Нидерландецът буквално бе нокаутиран , заради което дълго време получаваше медицинска помощ.

ГОООЛ!! ЦСКА повежда в резултата в 61-та минута! Всичко започна с безобидна ситуация за „сините“. Ван дер Каап остави несполучлив извеждащ пас да бъде изчистен от Иван Андонов. Младият вратар обаче се притесни от Фернандо Каранга и реши да финтира. Матиас Фаетон обаче блокира подаването му към Мислович. Топката достигна до Тобиас Хайнц, който с много премерен изстрел отбеляза за 0:1.

Джонатън Линдсет имаше шанс да удвои резултата малко след гола на сънародника му. Той се измъкна от отбраната на „сините“ и имаше възможност да покачи до 0:2. Иван Андонов обаче се реваншира за грешката си при гола на Хайнц и със страхотна намеса разочарова „червените“.

ГОООЛ!! ЦСКА удвоява резултата в 77-мата минута. Тобиас Хайнц отново блесна с прекрасен пас, пускайки леко вляво за Улаус Скаршем. Скандинавецът си осигури достатъчно коридор за стрелба, от който удар, Андонов направи добро спасяване, това обаче се оказа недостатъчно, защото избитата топка попадна във Фернандо Каранга, който нямаше как да сгреши на празна врата.

ГРЕДА за ЦСКА!! Данило Асприля в самия край на мача можеше да вкара трети гол във вратата на „сините“, но топката срещна лявата греда на Андонов.

Станаха ясни стартовите състави на двата отбора:

Левски: 99. Иван Андонов – 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами (К) – 8. Карлос Охене, 23. Патрик Мислович, 11. Джавад Ел Джемили – 22. Патрик-Габриел Галчев, 9. Рикардиньо, 17. Евертон

Старши треньор: Николай Костов

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 2. Юрген Матей, 13. Браян Кордоба, 22. Енес Махмутович, 15. Тибо Вион – 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем, 14. Тобиас Хайнц – 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга

Старши треньор: Нестор Ел Маестро