Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Левски се доближи до четвъртото място след обрат над Локо Пд

Левски успя да победи Локомотив Пловдив с 1:2 на стадион „Лаута“ в мач от 33-тия кръг на Първа лига. „Сините“ стигнаха до успеха след обрат от два бързи гола на Цунами и Рикардиньо. Така момчетата на Николай Костов направиха решаваща крачка към четвъртото място в крайното класиране. Те се нуждаят от три точки в следващите два мача.
3-тата минута Рикардиньо отправи мощен удар извън наказателното поле, но топката премина опасно близо до десния страничен стълб на вратата. ГООООЛ! „смърфовете“ откриват резултата в 10-ата минута! Черно-белите организираха отлична атака, в която Ангел Лясков изведе Мичи Нтело, който се ориентира прекрасно и откри резултата безпроблемно. ГОООЛ!! Вендерсон Цунами връща Левски в играта! В 29-ата минута „сините“ изпълниха корнер, от който Евертон Бала центрира перфектно към Цунами, който пък надскочи всички и с глава успя да прати топката в мрежата на Локо. ГОООЛ!! само няколко минути след попадението на Цунами, Рикардиньо успя да осъществи пълен обрат. Асен Митков пусна чудесен пас към Рикардиньо, който много спокойно между двама централни защитници преодоля Кристиан Томов.
62-ра минута Левски си спечели пряк свободен удар, при който Патрик-Габриел Галчев застана зад топката, но вместо да шутира към вратата подаде към Марин Петков. Той стреля, но ударът му бе блокиран. Малко след това Марин Петков намери Патрик-Габриел Галчев, който отправи изстрел към вратата, но Кристиан Томов улови без проблемно. 75-та минута Димитър Илиев засече с глава топката, която бе центрирана от Евандро, но кълбото попадна право в ръцете на Андреев. 88-ма минута Ел Джемили шутира по диагонал но ударът му бе неточен. Стартови състави на двата отбора: Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 5. Тодор Павлов, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 6. Христо Иванов, 15. Мартин Петков, 14. Димитър Илиев, 11. Петър Андреев, 9. Мичи Нтело Треньор: Александър Томаш Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан Ван Дер Каап, 6. Цунами, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 9. Рикардиньо, 10. Асен Митков, 17. Евертон, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков Треньор: Николай Костов Главен съдия: Валентин Железов ВАР: Станимир Тренчев Стадион: „Локомотив“, Пловдив Хей, не изпускай нито една новина за любимия ти отбор! Научавай новините пръв с TribunaSofia.bg и то напълно БЕЗПЛАТНО! Отвори Фейсбук страницата ни, последвай двете стъпки и ще получаваш пръв новините ни веднага след публикуването им: фейсбук страница TribunaSofia