Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

Локомотив Пловдив без Томаш отново победи ЦСКА

Макар и Александър Томаш Локомотив Пловдив победи ЦСКА с 1:0 в двубой от последния кръг на Първа лига. Голът за домакините отбеляза Петър Андреев в 5-тата минута. По този начин двата тима запазват местата си в класирането, а ЦСКА завършва едва на три точки пред Левски. На „Армейците“ им остана да изиграят бараж със седмия в класирането, който да определи притежателя на последния роден билет за Евротурнирите през този сезон.

ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ – 1:0! За пореден път под ръководството на Стамен Белчев ЦСКА допусна ранен гол. Домакините от Пловдив откриха резултата още в 5-тата минута на двубоя. Бабакар Дион получи топката на десния фланг и центрира много опасно в наказателното поле на „армейците“. Там Махмутович и Турицов се фокусираха върху опазването на Мичи Нтело, но забравиха за младия Петър Андреев, който изскочи пред всички и с глава прониза Димитър Евтимов.

„Смърфовете” продължиха да бъдат по-активния тим на терена и в 15-тата минута бяха близо до второ попадение. Отново Петър Андреев получи в наказателното поле отляво и с мощен шут по диагонала затрудни максимално Евтимов. Вратарят на гостите все пак успя да избие в ъглов удар. Минута по-късно и Бабакар Дион стреля към вратата на гостите, но прати топката в аут.

В 18-тата минута домакините трябваше да извършат принудителна смяна в редиците си, след като голмайсторът на отбора Петър Андреев получи травма и не успя да продължи двубоя. На негово място се появи Кристиян Пешов.

Футболистите на Стамен Белчев трудно организираха смислени атаки към противниковата врата и често нападенията им бяха спирани още в зародиш. От своя страна домакините имаха още няколко шанса да се разпишат до почивката, като най-голямата заплаха за отбраната на „червените” бе Бабакар Дион.

ЦСКА стигна до първия си ъглов удар в мача едва в 38-мата минута, но и след него нападателите на гостите не успяха да затруднят Мартин Луков на вратата на „черно-белите”.

Втората част започна с много добра ситуация за домакините, които бяха много близо до това да удвоят преднината си. След центриране от фал в наказателното поле на ЦСКА, последва меле, в което най-съобразителен бе Хорхе Сегура. Той на два пъти имаше възможност да стреля, но и в двата случая топката бе блокирана. При втория изстрел Лазар Туфегджич спря удара и изчисти.

ЦСКА отговори с две положения, които се разкриха пред Георги Чорбаджийски. При първия изстрел Мартин Луков се намеси адекватно и изби в ъглов удар, а веднага след това младата звезда на „червените” не уцели вратата.

В 71-вата минута Турицов напредна по десния фланг и центрира, а Шопов получи топката след последвалия рикошет. Той стреля мощно от точката на дузпата, но Луков отново беше на мястото си.

В 78-мата минута Туфегджич надхитри Хорхе Сегура, но защитникът бързо се усети и го фаулира, получавайки жълт картон. Три минути по-късно отново Сегура се подхлъзна в собственото си наказателно поле, което даде възможност на Турицов да си освободи пространство и да стреля. Уви, вратарят на Локомотив за пореден път не изглеждаше особено впечатлен!

Стартови състави:

Локомотив Пловдив: 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 91. Хорхе Сегура, 71. Оливер Камдем, 21. Евандро, 6. Христо Иванов, 11. Петър Андреев, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 9. Мичи Мбала Нтело

Старши треньор: Христо Колев

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 4. Мено Кох, 3. Сейни Санянг, 10. Джонатан Линдсет, 17. Емануел Шакич, 7. Улаус Скаршем, 8. Станислав Шопов, 16. Георги Чорбаджийски, 30. Данило Асприля

Старши треньор: Стамен Белчев

Главен съдия: Любослав Любомиров (Перник)

Стадион: „Локомотив“, Пловдив