Левски (София)Локомотив (София)Първа лигаТОПФутбол

Левски за пореден път писа „Отличен 6“ на столичния Локомотив

Локомотив София и Левски завършиха при резултат 1:6. Локомотив поведе с гол на Анте Аралица в 6-тата минута, но последва тотален обрат. Гостите се отчетоха с шест гола, дело на Алекс Колев, Алдаир Невеш, Карлос Охене, Мустафа Сангаре и Джавад Ел Джемили, който се разписа на два пъти в продължението на първата част.

ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ – 1:0! В 6-тата минута Локомотив шокира всички, в това число и противника си, като поведе в резултата. Домакините организираха страхотна атака по десния фланг, откъдето дойде центриране. Кристиян Димитров увисна във въздуха, а Анте Аралица отскочи великолепно и забоде топката във вратата на Маркович – 1:0 за Локомотив София.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 1:1! Алекс Колев върна равенството в 12-тата минута. Нападателят отигра извън наказателното поле с пас към лявото крило, след което се стрелна напред, а Майкон достави добър пас към нападателя, който от трудна позиция отправи феноменален удар с глава, като не остави шанс на Любенов да реагира.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 1:2! Головете не спират да валят, този път Алдаир отбеляза в 21-вата минута. Новото попълнение блесна с изумителна техника и дрибъл, преминавайки покрай няколко противникови футболиста. Защитата на домакините нямаше отговор на рейда на играча на Левски, който остана очи в очи с Любенов и запазвайки хладнокръвие стреля в ъгъла на вратата.

В 24-тата минута Красимир Станоев видя празното пространство и опита изстрел от разстояние с десния си крак, но мощният му удар премина съвсем близо до вратата.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 1:3! В първата минута на продължеието Карлос Охене изпълни бързо пряк свободен удар, а Джавад Ел Джемили напредна с топка в крака и шутира от дистанция, като разтресе страничната греда, но след това бе най-съобразителен и бързо достигна до кълбото, за да успее да направи чудесна добавка и да се разпише във вратата на Локомотив София.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 1:4! Само две минути по-късно Левски организира нова добра атака, като Александър Колев се справи чудесно в наказателното поле, а топката попадна в Ел Джемили, който не се поколеба веднага да отправи удар от точката на дузпата, който се оказа неспасяем за Александър Любенов.

В началото на втората част Левски изпълни чудесно корнер, а топката достигна до капитана Цунами, който от много близка дистанция отправи силен изстрел, но Любенов блесна със страхотно спасяване.

В 84-тата минута Левски организира нова добра атака, при която Мустафа Сангаре осигури великолепен пас от фланга, но изстрелът на Асен Митков бе отразен от Александър Любенов и вратарят изби в ъглов удар.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 1:5! В 91-вата минута Карлос Охене също добави името си в списъка на голмайсторите. Диого Тейшейра допусна груба грешка в средата на терена, а топката му бе отнета от халфа. Той дриблира чудесно и останал сам срещу Александър Любенов, не сбърка, завършвайки прецизно във вратата.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 1:6! Изключително дългото положение на този двубой ни направи свидетели на още един гол, този път дело на Сангаре. Новото попълнение на Левски демонстрира феноменалната си физика. Той преодоля двама противникови състезатели, за да завърши с безкомпромисен удар с десния крак от границата на наказателното поле.

Стартови състави:

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 22. Ивайло Найденов, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 13. Селсо Рапосо, 10. Валентин Николов, 29. Анте Аралица, 8. Симеон Славчев, 94. Юлиан Ненов

Треньор: Иван Колев