ТОПФутболЦСКА-София

Преобразен ЦСКА доминира на терена и трибуните в „Надежда“

ЦСКА победи отбора на Локомотив София с 3:0 в мач от 12-ия кръг на Първа лига на стадион „Локомотив“ в кв. „Надежда“. „Червените“ изглеждаха преобразени и доминираха през целия двубой под мощната подкрепа за завърналите се привърженици. Попаденията отбелязаха Джонатан Линдсет, Матиас Фаетон удвои, а Коялипу вкара трети гол в 59-ата минута.

ЦСКА започна мача много силно! За около две минути „червените“ създадоха две положения. Първо Линдсет навлезе опасно в наказателното поле, но центрирането му беше блокирано. Секунди по-късно Локило напредна по дясното крило, влезе навътре и стреля с левия крак, но на сантиметри от дясната греда.

7-та минута едно от новите попълнения Джеймс Ето’о, нанесе удар от дистанция, но топката попадна направо в ръцете на Любенов. Това бе и първият точен удар в срещата.

ГОООЛ!! ЦСКА открива резултата в 8-та минута на срещата. Всичко започна от Коялипу, който нанесен опасен удар, но Любенов изби в корнер. Вион изпълни късо към Локило, който центрира в наказателното поле, а там Делова не успя да стреля с глава, но зад него дебнеше Линдсет и норвежецът опъна мрежата с техничен удар от воле.

ГООООЛ „Армейците“ удрят за втори път!! Матиас Фаетон се разписва във вратата на „железничарите“ в 18-та минута. Тибо Вион изпълни тъч към Джейсън Локило, който преодоля играч на Локомотив и нанесе опасен удар към вратата. Любенов отрази, но Фаетон при добавката не сбърка и така покачи резултата.

22-рата минута Бруно Франко стреля много от сериозна дистанция, но вратарят и нов капитан на ЦСКА – Густаво Бусато, се намеси по отличен начин, като изби с върха на пръстите.

В края на първата част „червените“ изпълниха два опасни корнера, след които Линдсет и Кордоба успяха да стрелят с глава, но ударите и на двамата минаха встрани от вратата.

За ЦСКА терена напуснаха Матиас Фаетон и Джейсън Локило, а на тяхно място влязоха Зюмюр Бютучи и Илиан Илиев. А при домакините Юлиан Ненов беше заменен от Стив Траоре.

ГООООЛ 59-та минута „червените“ отбелязват и трето попадение. Стефан Ламбезе не изчисти добре изритана топка към полето на домакините и я поднесе на Коялипу. Националът на ЦАР нанесе мощен удар от голяма дистанция и опъна мрежата зад Александър Любенов.

В последната минута домакините имаха шанс да върнат едно попадение след корнер. Станоев излезе на първа греда и прати топката в малкото наказателно поле, където Бру успя да стреля, но на сантиметри от гредата.

Станаха ясни стартовите състави на двата отбора:

Локомотив София: 24. Любенов – КАПИТАН, 12. Франко, 31. Станоев, 26. Диара, 3. Атска, 4. Димов, 8. Славчев, 94. Ненов, 13. Рапосо, 29. Аралица, 47. Ламбезе

Старши треньор: Иван Колев

ЦСКА-София: 1. Бусато – КАПИТАН, 5. Делова, 13. Кордоба, 18. Пинто, 15. Вион, 26. Кареазо, 22. Локило, 99. Етоо, 77. Коялипу, 11. Фаетон, 10. Линдсет

Старши треньор: Александър Томаш