Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

С помощта на късмета, Лудогорец победи ЦСКА след автогол

С огромна доза късмет Лудогорец успя да победи ЦСКА с 1:0, след като защитникът на „червените“ Християн Петров си отбеляза автогол. „Червените“ показаха добро лице и през по-голямата част от мача бяха по-добрия отбор на терена. Тобиас Хайнц пропусна дузпа в 32-ата минута.

10-та минута от срещата преминава под контрола на ЦСКА. „Армейците“ много бързо връщаха владението на топката, когато тя биваше отмъкната от футболист на домакините. Улаус Скаршем пробва нещо средно между изстрел и подаване, като след изпълнението му се стигна единствено до корнер.

16-та минута Георги Чорбаджийски получи дълго подаване, след което юношата на „червените“ отправи удар, който след лек рикошет, бе спасен от Падт.

ЦСКА пропусна златен шанс да излезе напред в резултата. В 30-тата минута Тобиас Хайнц разсече отбраната на Лудогорец с чудесен извеждащ пас за Джонатан Линдсет. Норвежецът се понесе сам срещу Падт, но Оливие Вердон извърши нарушение срещу него, което Никола Попов първоначално подмина. Попов обаче получи сигнал от ВАР-помощника му Георги Кабаков така ситуацията бе преразгледана и все пак дузпата бе отсъдена. Зад топката застана Тобиас Хайнц, халфът се подаде на напрежението и шутира в средата на вратата. Избралият ъгъл Падт имаше и малко късмет, тъй като с краката си съумя да отрази, оставяйки вратата си суха.

ШОК ЗА ЦСКА!! Християн Петров си отбеляза автогол! Без точен удар към вратата, Лудогорец поведе в резултата в 53-ата минута. Аслак фон Витри имаше един от малкото си игрови моменти, в които можеше да отправи достатъчно добър пас в наказателното поле на ЦСКА. Топката достигна до Руан Круз, но пред него на шпагат се хвърли Християн Петров. За нещастие на българския национал той прати топката в мрежата си.

В 64-ата минута проблемите за Стипич и ЦСКА продължиха, когато капитанът Джонатан Линдсет легна на тревата и даде знак, че не може да продължи мача. Така на негово място се появи младежкият национал Станислав Шопов.

72-ата Лудогорец можеха да сложат точка на спора. Тогава Руан Круз получи възможност да финтира Дюлгеров, но си поведе топката прекалено силно и бе блокиран. При последвалия корнер бразилецът игра с глава, но не намери очертанията на вратата.

Станаха ясни стартовите единайсеторки на двата отбора:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 6. Якуб Пиотровски – капитан, 7. Рик Джонатан, 12. Руан Круз, 15. Едвин Куртулус, 16. Аслак Фон Витри, 17. Франциско Гомес, 23. Дерой Дуарте, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей

Старши треньор: Георги Дерменджиев

ЦСКА-София: 25. Иван Дюлгеров, 15. Тибо Вион, 5. Лумбард Делова , 3. Сайней Санянг, 4. Християн Петров, 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет – капитан, 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон, 30. Петко Панайотов, 16. Георги Чорбаджийски,

Старши треньор: Томислав Стипич

Главен съдия: Никола Попов

ВАР: Георги Кабаков