Левски (София)Първа лигаТОПФутбол

Левски стартира с победа, 10 от „сините“ пречупиха „орлетата“

Левски откри началото на пролетния полусезон с победа над Пирин (Благоевград) с 1:2. Точни за „сините“ бяха Марин Петков в началото на срещата и Рикардиньо в края на първата част. За „орлетата“ голмайстор в 16-тата минута бе Юго Комано.

ГОООЛ!! След първото по-опасно положение пред вратата на „орлетата“ Левски откри резултата. Рикардиньо шутира, който удар Максим Ковальов отрази, но топката попадна в Марин Петков, който не сбърка.

ГОООЛ!! Пирин отговаря на Левски минути по-късно!! След грешка на Галчев, играч на „орлетата“ изведе Юго Комано сам срещу Андреев, който прати топката в мрежата на „сините“.

30-та минута защитникът Патрик-Габриел Галчев пропусна добра възможност да се разпише от пряк свободен удар. Националът стреля от дистанция, но топката срещна горния стълб на Ковальов.

31-а минута червен картон за Хосе Кордоба! Панамският защитник беше принуден да фаулира откъсващия се Юго Комано. Първоначално реферът Никола Попов показа жълт картон на бранителя, но асистентите му на ВАР го помолиха да прегледа ситуацията и секунди по-късно арбитърът реши да изгони футболиста.

ГОООЛ!! Въпреки че „сините“ са с човек по-малко те успяха да стигнат до втори гол, след като Рикардиньо се пребори и довкара отбитата топка с десния си крак!

64-та минута Патрик-Габриел Галчев стреля директно от пряк свободен удар, но Максим Ковальов се намеси блестящо.

77-та минута новото попълнение на „сините“ Фабио Лима имаше шанс да отбележи първия си гол със синята фланелка, след като насочи топката коварно към вратата на Ковальов, но той отново се намеси отлично.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Пирин (Благоевград): 12. Максим Ковальов, 77. Моду Диане, 38. Александър Дюлгеров, 5. Николай Бодуров, 4. Айуб Батас, 73. Бенгюзов, 7. Асен Дончев, 6. Андрей Йорданов, 10. Суда, 14. Данило Полонский, 19. Юго Комано

Старши треньор: Олександр Бабич

Левски: 1.Пламен Андреев, 5. Ван Дер Каап, 6. Цунами, 7. Фабио Лима, 9. Рикардиньо, 10. Асен Митков, 11. Ел Джемили, 22. Галчев, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков, 97. Фадига

Старши треньор: Николай Костов