Левски (София)ТОПФутбол

Хебър шокира Левски, юноша на „сините“ ги изхвърли от турнира за Купата на България

Отбора на Хебър (Пазарджик) поднесе голямата изненада и изхвърли „сините“ от турнира за Купата на България, след като го победи с 2:1. Домакините поведоха след изпълнение на дузпа, точен бе Бастунов. В началото на добавеното време Уелтън с отлично попадение върна „сините“ в мача, но секунди преди края на редовното време юношата на Левски Атанас Кабов попари гостите отбелязвайки за 2:1.
Добра възможност в 5-ата минута за домакините да поведат в резултата, след като Георги Николов засече с глава центриране от корнер. Пламен Андреев обаче с отличен рефлекс отрази. Отборите се оттеглиха на почивка след скучно първо полувреме преминало с повече битка в средата на терена. Хебър бе по-активният отбор.
53-ата минута Уелтън отправи удар към вратата на параджиклии, но след него не се стигна до нищо сериозно.

Дузпа за Хебър ! Минутата е 66-та, решението е окончателно, тъй като ВАР на този етап от надпреварата няма. ГОООЛ!! Ангел Бастунов не сбърка от бялата точка и извежда домакините напред в резултата!
Левски опитва да наложи натиск над домакините и така се стигна до ситуация в която Уелтън отправи мощен удар, но топката премина на сантиметри встрани от вратата на Хебър.
84-та минута Пламен Андреев и Петрис не се разбраха и стража на „сините“ изрита топката в лицето на французина, на който след това му бе оказана медицинска помощ.

Левски пропиля най-чистото си положение в мача, след като Марин Петков проби отдясно, нахлу в наказателното поле и подаде към Уелтън, който с мощен изтрел разтърси гредата.
ГОООЛ!! Острието на Левски – Уелтън напомни за себе си и отбеляза страхотно попадение в началото на добавеното време.

ГОООООЛЛ!! Хебър отбелязва отново секунди преди края на мача! Юношата на „сините“ Атанас Кабов прекърши амбициите на Левски.

Стартовите състави на двата отбора:

Хебър: 32. Матвей Игонен, 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 8. Карлос Охене, 84. Стилиян Тисовски, 10. Ангел Бастунов, 14. Олексий Збун, 11. Атанас Кабов, 9. Георги Николов