ТОПФутболЦСКА-София

Епизод пореден: ЦСКА загуби от Ботев Пд при дебюта на Томаш

ЦСКА продължава със срамното си представяне, „червените” записаха четвърта поредна загуба в шампиона. Този път „армейците“ отстъпиха на Ботев Пловдив с 0:1 при дебюта на Александър Томаш. Единственото попадение в срещата бе дело на Ехидже Укаки след груба грешка на Християн Петров.

Още в 3-тата минута Ботев имаха шанс да открият резултата, когато Укаки премина през Християн Петров и се озова сам срещу Густаво Бусато, но той успя да избие удара на нигериеца.

ЦСКА със страхотен шанс в 11-тата минута! „Армейците“ организираха многоходова атака, като топката попадна в Коялипу, който бе обърнат с гръб към вратата пазена от Бернат. Нападателят овладя топката, обърна се и с мощен удар разтресе напречната греда.

„Канарчетата“ отвръщат на удара и след само 4 минути игра. Укаки получи по лявото крило, напредна много добре и центрира към Мараш, който стреля, но без успех.

Шанс и за „армейците“ в 26-тата минута! Хайнц получи топката зад гърба на отбраната в жълто, стреля от близка дистанция, но топката не попадна в мрежата на Бернат.

49-та минута Коялипу излиза на стрелкова позиция в наказателното поле на Ботев, но след намеса на Йонас Там не успя да отправи хубав удар.

ГОООЛ!! Ботев излиза напред в резултата! Ужасна грешка на Християн Петров в центъра на терена бе наказана от Ехидже Укаки. Футболистът на „канарчетата“ открадна топката, излезе сам срещу Бусато и прати коженото кълбо в мрежата на бразилският страж.

89-та минута Христиан Петров направи невероятен пропуск! След центриране от корнер, топката се оказа в Петров, който стреля много силно от въздуха, но Бернат спаси, а след това топката бе избит в нов ъглов удар.

Станаха ясни стартовите състави на двата отбора:

ЦСКА: 1. Бусато, 4. Петров, 13. Кордоба, 19. Турицов, 7.Скаршем, 8. Шопов, 10. Линдсет, 14.Хайнц, 15. Вион, 26. Кареазо, 77. Коялипу

Старши треньор: Александър Томаш

Ботев Пловдив: 1. Бернат, 4.Укаки, 5. Там, 10. Попов, 15. Джеймс Етоо, 17. Минков, 19. Конте, 20. Перера, 38. Балогианис, 40. Нвачукву, 99. Мараш

Старши треньор: Душан Керкез