Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

6 от 6 за ЦСКА на Стипич: Млад нападател завърши отлично подготовката в Банско

ЦСКА победи с 1:0 Работнички Ниш в последната си лятна проверка на в Банско. По-рано днес, „армейците“ победиха израелския Макаби Петах Тиква с 2:1, с което завършиха по отличен начин подготовката си в Югозападна България.

Единственото попадение отбеляза Марк-Емилио Папазов в 82-ата минута.

Старши треньорът на тима Томислав Стипич логично избра да започне втория мач с изцяло нов състав. Иван Турицов ще изведе отбора с капитанската лента. Двете най-нови попълнения Лумбард Делова и Йоан Борносузов, които изиграха десетина минути от първия мач, отново ще стартират от резервната скамейка.

Асен Дончев стреля от пряк свободен удар в 5-ата минута, но топката прелетя високо над напречната греда.

След 22 минути игра Марк-Емилио Папазов отправи директен удар от фаул, но вратарят на Раднички плонжира и спаси.

В 35-ата минута Марин Орлинов се отличи със страхотно спасяване, с което изби удар с външен фалц на Павле Ивелия.

За началото на второто полувреме в игра за ЦСКА се включиха новите попълнения Делова и Борносузов.

В 49-ата минута грешка на сръбския вратар даде възможност на Борносузов да стреля от 35-40 метра в празната врата, но нападателят предпочете да комбинира с Фаетон, който се забави и до гол за „червените“ не се стигна.

Пет минути по-късно, Орлинов отново се намеси качестветно след опасен изстрел от фал на Бамиделе. В 58-ата минута футболистите на Раднички поискаха дузпа, тъй като за нарушение на Юга срещу Бамиделе в наказателното поле, но главният съдия не бе на същото мнение и играта продължи.

В 63-ата минута Иван Тасев направи добър пробив, след което шутира от около 20 метра, но изпрати топката над вратата.

Юлиан Илиев отправи опасен фалцов удар на Илиев от 18-19 метра, който профуча покрай горния ляв ъгъл на вратата на Раднички.

Четвърт час преди края, Марин Орлинов отново се намеси решително след удар на Неманя Белакович.Най-чистата ситуация за сръбския тим от началото на мача.

Гол за ЦСКА! В 82-ата минута Симеон Александров открадна топката в близост до вратата на Раднички, след което намери Папазов. Младият нападател финтира противников футболист с прецизен удар по земя матира вратаря – 1:0!

В заключителните секунди Папазов бе близо до втори гол, но ударът му срещна гредата.

Така ЦСКА завърши подготвителния лагер в Банско с пет победи. За тима на Стипич предстои официално представяне на Националния стадион „Васил Левски“, което планирано за следващия уикенд, но съперникът все още не е оповестен.

ЦСКА: 12. Марин Орлинов, 22. Асен Дончев, 2. Лъчезар Иванов, 28 Юлиан Илиев, 19. Иван Турицов (к), 21. Амос Юга, 32. Алесандро Николов, 27. Наско Цеков, 29. Иван Тасев, 11. Матиас Фаетон, 24. Марк-Емилио Папазов

Резерви: 1. Густаво Бусато, 25. Димитър Евтимов, 3. Сейни Санянг, 30. Петко Панайотов, 16. Георги Чорбаджийски, 18. Симеон Александров, 31. Лумбард Делова, 9. Йоан Борносузов

Старши треньор: Томислав Стипич

Раднички Ниш: 1. Деян Станивукович – 24. Андрия Стоянович, 28. Александар Войнович, 4. Давид Петрович, 5. Душан Павлович, 99. Жин-хо Жо – 21. Ваня Илич, 11. Стефан Чолович, 23. Неманя Белакович – 29. Павле Ивелия, 9. Радивой Босич

Главен съдия: Любомир Вушовски