ТОПФутболЦСКА-София

ЦСКА преодоля Арда и се класира на полуфинал

ЦСКА-София победи Арда Кърджали с 1:0 в четвъртфинален двубой от турнира за Купата на България. Голмайстор на единственото попадение бе Амос Юга през първото полувреме.
До 5-тата минута ЦСКА пое инициативата, като натикаха гостите в тяхната половина. „Армейците“ изпълниха два корнера, от които нищо сериозно не се случи. Малко след това Иван Турицов опита изтрел от дистанция, но не намери целта.
10-та минута Тобиас Хайнц стреля, но топката се отклони в крака на Хюсеинов и Господинов улови топката.

ГОООЛ!! 18-та минута ЦСКА излиза напред в резултата! „Червените“ изпълниха фал отдясно на вратата на Арда. Хайнц центрира ниско по тревата, след което Линдсет опита да отиграе ефективно с пета но играч на Арда отклони, като топката попадна в Юга, който от непосредствена близост не сбърка и прати топката в мрежата на гостите.
Малко след попадението на Амос Юга, „червените“ можеха да стигнат до второ попадение. Асприля проби отдясно и намери Хайнц, който стреля, но защитник на Арда блокира.
39-та минута Арда имаха най-чистото положение в мача! Християн Петров сгреши при изнасянето и Станислав Иванов се оказа сам срещу Бусато, но вратарят на „червените“ успя да спаси неговия удар.
Шанс за ЦСКА! Малко след началото на второто полувреме „червените“ получиха правото да изпълнят корнер. Хайнц центрира остро, а капитанът Матей засече с глава, но стража на кърджалийци демонстрира рефлекс и успя да опази вратата си.

Фаетон е активен по фланга и в 50-та минута успя да пробие, но ударът му не намери очертанията на вратата на Арда.
ЦСКА организира контраатака в 79-та минута. Асприля напрадно отляво и центрира към включилия се в предни позиции Стойчев, който се измъкна от Пламен Крачунов и отправи мощен удар, но мина над вратата.
ФОТОГАЛЕРИЯ: ЦСКА-София – Арда Кърджали
Стартови състави на двата отбора: ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 6. Петров, 15. Вион, 26. Караеасо, 21. Юга, 10. Линдсет, 11. Фаетон, 30. Асприля, 14. Хайнц Треньор: Нестор Ел Маестро Арда: 1. Господинов, 6. Крачунов, 10. Цонев, 12. Окезие, 17. Иван Коконов, 18. Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов Треньор: Николай Киров Съдия: Станимир Тренчев Хей, не изпускай нито една новина за любимия ти отбор! Научавай новините пръв с TribunaSofia.bg и то напълно БЕЗПЛАТНО! Отвори Фейсбук страницата ни, последвай двете стъпки и ще получаваш пръв новините ни веднага след публикуването им: фейсбук страница TribunaSofia