ТОПФутболЦСКА-София

ЦСКА с първа загуба в Австрия

ЦСКА-София допусна първото си поражение в контрола на австрийска земя. Карабах победи „армейците“ с 0:1, а попадението бе дело на Редон Джиджа в края на първата част. Саша Илич пусна в игра новото попълнение на „червените“ Сейни Санянг.
Дъждът на стадиона убиваше ефективно темпото. Все пак в 13-тата минута Станислав Шопов опита далечен удар, но вратарят на Карабах улови топката. Скоро след това Редон Джиджа и Андраде направиха комбинация, извела втория на подходяща позиция за изстрел, но защитата на ЦСКА се справи.

Вешович опита шут по диагонал, но топката премина далеч от вратата на „армейците“. В 35-тата минута ЦСКА пое инициативата. Шопов и Хайнц комбинираха, матирайки цял куп играчи на азербайджанския тим. Последвалия удар на Хайнц мина на сантиметри от гредата.
Само 180 секунди преди края на полувремето тимът от Азербайджан поведе. Топката случайно се озова в Редон Джиджа след рикошет. Ударът му остави Густаво Бусато безпомощен. В началото на второто полувреме тимът на ЦСКА се поотвори и намали играта в защита.
Най-доброто в първите минути на втората част дойде от юношата Илиан Антонов. Той беше блокиран на два пъти в 63-тата минута, когато опитваше да атакува от новата си позиция на полето. Една минута по-късно отново вездесъщия Антонов шутира след хубав пробив и подаване на Шагоян.

В заключителните минути на срещата азерите бяха по-активния тим. Играчите на ЦСКА сякаш нямаха сили да върнат гола пасив. Последната контрола на лагера в Австрия ще се играе на 8-ми юли. Тогава ЦСКА ще се изправи срещу местния тим на Тирол. Стартовите състави на двата отбора: ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович, 3. Сейни Санянг, 21. Амос Юга, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 14. Тобиас Хайнц, 10. Жираир Шагоян, 24. Марк-Емилио Папазов.
Резерви: 12. Марин Орлинов, 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 20. Асен Дончев, 30. Александър Бучков, 13. Илиан Антонов, 7. Джонатан Линдсет, 16. Георги Чорбаджийски, 18. Симеон Александров, 26. Марселино, 27. Павел Жабов, 29. Майкъл Естрада. Карабах: Хей, не изпускай нито една новина за любимия ти отбор! Научавай новините пръв с TribunaSofia.bg и то напълно БЕЗПЛАТНО! Отвори Фейсбук страницата ни, последвай двете стъпки и ще получаваш пръв новините ни веднага след публикуването им: