Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

Черно море и ЦСКА не можаха да се победят

Черно море и ЦСКА завършиха при резултат 0:0 в дербито на десетия кръг в българското първенство. Двубоят не беше от най-оживените макар през втората част двата тима да вдигнаха оборотите. Гостите можеха и да победят, но гол на Лея Исека бе отменен от арбитъра Георги Гинчев.

Треньорът на ЦСКА Александър Томаш пусна в игра от първата минута последното дългоочаквано попълнение на „армейците“ – Лиъм Купър. Първата ситуация пред една от двете врати дойде в 7-мата минута, когато Матиас Фаетон успя отлично да пробие, навлезе в наказателното поле и почти от аутлинията центрира, но не последва нищо опасно.

Хубаво центриране на Локило от десния фланг в 24-тата минута е изчистено от Виктор Попов в корнер. Това е първи ъглов удар в мача. Шанс за ЦСКА! След центрирането на близката греда, Джонатан Линдсет успя да отклони топката, която обаче профуча покрай вратата.

Много опасно центриране на Дуду отдясно в 31-вата минута, топката рикошира в крак на бранител на ЦСКА и се отправи към Едгар Пачеко на далечната греда, но точно преди да овладее, Мика Пинто изчисти в корнер. След подаването от ъгловия удар, играч на Черно море докосна топката, но я прати над вратата на Бусато.

Две минути по-късно хубав удар от дистанция на Ренан фронтално срещу вратата, Бусато първоначално изби, а след това и улови топката. В 38-мата минута Панайотов отправи опасно центриране във вратарското поле към Исмаил Иса, но бранител на гостите се справя отлично и чисти.

След атака по десния фланг и центриране на Илиан Илиев в 59-тата минута, Едгар Пачеко чисти топката в ъглов удар, който обаче не носи опасност за Пламен Илиев. Две минути по-късно хубав удар на Илиан Илиев от дистанция, топката попада право в ръцете на Пламен Илиев.

В 70-тата минута Тобиас Хайнц извежда по отличен начин Аарон Лейа Исека, който се понася абсолютно сам срещу Пламен Илиев и бележи във вратата, но секунди по-късно страничният рефер вдига флага за засада и попадението не е зачетено.

Черно море отвръща на удара! Само две минути по-късно Дуду центрира почти от аутлинията към Мазир Сула, който стреля много силно, но Густаво Бусато е на мястото си и избива в корнер. Зюмюр Бютучи отправи хубав удар в 76-тата минута, но Пламен Илиев боксира и предотврати сигурен гол.

Отличен шанс за ЦСКА 11 минути преди края на редовното време! Исека отново е изведен зад отбраната на Черно море, но прибърза с удара и не успя да затрудни особено Пламен Илиев. В ответната атака Кешеру има възможност да стреля от близка дистанция, но Бусато спасява изстрела на румънеца.

Хубав пробив на Аарон Исека отдясно шест минути преди края на редовното време, но центрирането на нападателя не се получава и топката излиза в аут.

Стартови състави на двата отбора:

Черно море: 33. Пламен Илиев, 3. Живко Атансов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 15. Дани Мартин, 27. Даниел Димов (к), 71. Васил Панайотов, 11. Дуду, 23. Едгар Пашеко, 10. Мазир Сула, 9. Исмаил Иса

Резерви: 84. Християн Славков, 4. Росен Стефанов, 29. Берк Бейхан, 88. Ренан Арияш, 17. Мартин Милушев, 5. Начо Паис, 91. Велислав Василев, 8. Асен Дончев, 7. Брено Тейшейра, 13. Клаудиу Кешеру

Треньор: Илиан Илиев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (К) – 15. Тибо Вион, 6. Лиъм Купър, 5. Ломбард Делова, 18. Мика Пинто – 26. Марселино Кареасо, 99. Джеймс Ето’о – 22. Джейсън Локило, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон – 77. Гудуин Коялипу

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 19. Иван Турицов, 4. Християн Петров, 7. Олаус Скаршем, 73. Илиан Илиев – младши, 14. Тобиас Хайнц, 8. Станислав Шопов, 9. Зюмюр Бютучи, 45. Аарон Лея Исека

Треньор: Александър Томаш

Стадион: „Тича“, Варна

Главен съдия: Георги Гинчев