НационалиТОПФутбол

Важна победа за юношите на България по пътя към ЕВРО 2024

Българският юношески национален отбор постигна минимална победа над Унгария с 1:0 в мач от група 13 на квалификациите за Евро 2024. Единственото попадение в двубоя бе дело на Филип Гигов през първото полувреме.

След днешната победа „лъвчетата“ на България се класираха за елитните квалификации с актив от четири точки в първите си два мача. Последният мач е след три дни срещу аутсайдера Андора.

В 22-ата минута резултата бе открит след като Борис Тодоров стреля силно от границата на наказателното поле, стражът на съперника ни изби, а Гигов бе на точното място и вкара при добавката.

Пред българския отбор се откри шанс да удвои резултата в 37-ата минута, но Емил Найденов не успя да уцели вратата от добра позиция в наказателното поле.

През втората част домакините наложиха натиск върху България, като се стигна до няколко опасни положения и удар в гредата. След този мач България е на първа позиция в класирането заедно с Босна и Херцеговина. Двата отбора са с равни точки – 4.

За елитните квалификации се класират първите два тима от всяка от 13-те групи, както и най-добрите пет трети при показателите срещу първите два отбора

Стартови състави:

УНГАРИЯ (U17): 1. Кочиш, 15. Болгар, 3. Шекер, 13. Пал, 14. Рач, 8. Кугиела, 16. Сомоги, 10. Немет, 11. Егри, 17. Костевц, 19. Шеп

БЪЛГАРИЯ (U17): 1. Атанас Кехайов, 15. Божидар Петров, 3. Данаил Ластарджиев, 21. Мартин Димитров, 2. Кристиян Йорданов, 16. Борис Тодоров, 5. Михаил Полендаков, 10. Марто Бойчев, 9. Филип Гигов, 11. Васил Каймаканов, 18. Емил Найденов

Снимка: социални мрежи