Локомотив (София)Първа лигаФутбол

Тежка загуба за столичния Локомотив: шест гола на стадион „Надежда“, но 4 във неговата врата

Пловдивският Локомотив записа първата си победа през този сезон срещу столичният си съименник. Мачът от втори кръг бше изпълнен с екшън и неостави феновете да скучаят в неделната вечер.

Само 3 минути след началото на двубоя „пловдивчани“ имаха шанс за удар извън наказателното поле на Евандро, но защитата на „столичани“ оцеля. Гостите продължиха да оказват натиск върху домакина в срещата.

За учудване на зрителите Локо София се поокопити след началния натиск на гостуващия тим и дори поведе в резултата. В 21-вата минута капитанът Милошев изпълни пряк свободен удар, връщайки към Найденов. Последва негов шут от средна дистанция, двоен рикошет и резултатът стана 1:0 за домакините. Голът падна в мач номер 100 на Найденов.

4 минути по-късно Митков не успя да удвои преднината на домакините. Скоро те бяха наказани за това след като силно изритана топка в половината на софиянците и позорна намеса на Алан дадоха шанс на Джовани да отбележи. 1:1 след само 27 минути игра!

До края на първата част двата тима си размениха по някоя и друга опасност, но истинското зрелище остана за второто полувреме.

Пловдивчани започнаха по-настървено и дори имаха претенции за дузпа в 58-мата минута, но съдията не ги уважи. Дори така 3 минути по-късно Бабакар Дион нахлу в наказателното поле и стреля, топката рикошира в защитник на отбора, но за съжаление на „столичните железничари“ право в Джовани, който не ги пощади. 1:2 в полза на Локомотив (Пловдив)!

Животът на домакините и вратарят Любенов се стъжни още повече в 71-вата минута. Минчев се пребори за топката и я остави на Матеус да Силва, а бранителят препарира вратарят на столичани с мощна тупалка. 1:3 в полза на гостите!

При ответната атака Карлос Франса не успя да върне интригата. Уви, в 80-тата минута пловдивчани окончателно решиха спора! Паскалев подаде на Джовани в половината на Локо София. Вездесъщият Джовани опита удар, но вместо това неволно подаде на Бабакар Дион, който отблизо не остави шанс на Любенов.

Две минути преди края на редовното време домакините получиха дузпа и върнаха един гол след безукорното изпълнение на Станоев, но силите им не стигнаха за нищо повече.

Стартови състави:

Локомотив Сф.: 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 33. Алан, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев /к./, 5. Даниел Нтанкеу, 10. Валентин Николов, 13. Галин Минков, 31. Красимир Станоев, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса

Локомотив Пд.: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 7. Бабакар Дион, 10. Джовани Маркес, 14. Димитър Илиев /к./, 21. Евандро Коста

Съдия: Никола Попов, Стадион: „Локомотив“