ДЮШЛевски (София)ФутболЦСКА-София

Третият отбор на ЦСКА с класика над дубъла на Левски в дербито на Трета лига

ЦСКА III победи с категоричното 3:0 над Левски II в дербито от десетия кръг на Югозападната Трета лига, което се игра на базата на „червените“ в Панчарево. Отборът, воден от Румен Трифонов събра 10 точки в актива си във временното класиране и изпревариха именно играчите на Йордан Петков, които имат една по-малко.

Домакините излязоха напред в резултата в 11-ата минута, когато Алесандро Николов проби отлично през центъра, след което пусна извеждащ пас към Александър Кожухаров, който влезе в наказателното поле и с диагонален удар по земя отбеляза за 1:0.

В 24-ата минута ЦСКА III стигна до втори гол. Отново Николов започна атаката като намери Васил Каймаканов на лявото крило, той пусна за Павел Жабов в наказателното поле, нападателят се обърна и изпрати топката в горния ляв ъгъл за 2:0.

В добавеното време на срещата „армейците“ направиха победата си класическа с трети гол в „синята“ врата. Васил Каймаканов блесна с много добър индивидуален пробив, тръгвайки от собствената половина, след което с мощен удар към горния ляв ъгъл оформи крайното 3:0.