Първа лигаТОПФутболЦСКА-София

ЦСКА представи отбора за новия сезон със седма поредна победа в контролите

Отборът на ЦСКА победи косоварския Гиляни с 1:0 в последната си контрола преди началото на сезона, предаде репортер на TribunaSofia.bg. На Националния стадион „Васил Левски“ „червените“ представиха футболистите, които ще играят през следващия шампионат на Първа Лига, който започва точно след седмица с гостуване на Лудогорец.

Голът за тима на Томислав Стипич отбеляза Тобиас Хайнц, който се разписа от дузпа в 58-ата минута. Попадението донесе седма поредна победа „армейците“, които завършиха успещно своята лятна подготовка

Преди началото на мача ще бъде представен отбора на „червените“, воден от нов треньорски щаб, начело с хърватина Томислав Стипич.

Емануел Шакич и Амос Юга ще пропуснат проверката, поради болки в петите, а Мартин Стойчев, лекува тежка контузия в коляното. Лумбард Делова ще започне от първата минута.

Двата тима почетоха паметта на покойния легендарен вратар на ЦСКА Илия Вълов с минута мълчание.

В 6-ата минута нападател на гостите бе изведен сам срещу Иван Дюлгеров, но завършващият му удар не намери рамката на вратата. В ответната атака Матиас Фаетон отправи точен диагонален удар, който вратарят на гостите улови.

Косоварският тим изгради още една опасна атака, която завърши с мощен удар над напречната греда на Дюлгеров.

В 13-ата минута „червените“ изпълниха бързо пряк свободен удар. Топката стигна до Сейни Санянг, който отправи диагонален удар, при който вратарят на Гиляни не се намеси убедително, но топката все пак бе спасена и излезе в ъглов удар.

В 23-ата минута на контролата на ЦСКА играта бе спряна, за да се изрази подкрепа към младия футболист на „червените“ Илиан Антонов, който се бори с коварна болест.

След половин час игра Иван Дюлгеров се отличи с чудесно спасяване, предотвратявайки сигурен гол. Само минута по-късно, неговият колега от Гиляна отговори с котешки рефлекс след мощен удар на Джонатан Линдсет.

В 34-ата минута ЦСКА изгради добро нападение отляво. Сейни Санянг центрира в наказателното поле, където непокрития Улаус Скаршем засече, но топката премина покрай страничната греда.

В добавеното време на първата част Кенан Хаджихамза спаси удар от дистанция на Тобиас Хайнц, а двата тима се оттеглиха към съблекалните при нулево равенство.

Томислав Стипич извърши две промени на почивката и от първата минута на второто полувреме в игра се появиха Иван Турицов и Петко Панайотов на местата на Тибо Вион и Улаус Скаршем.

В 52-ата минута Тобиас Хайнц отправи силен удар на границата на наказателното поле, но стражът на косоварския тим отново успя да отрази.

ЦСКА получи право да изпълни наказателен удар за нарушение срещу Георги Чорбаджийски в наказателното поле. Зад топката застана Тобиас Хайнц, който хладнокръвно реализира дузпата – 1:0.

Двайсетина минути преди края на контролата Петко Панайотов отправи мощен изстрел от границата на наказателното поле, но топката отново бе спасена от вратаря на Гиляни.

Стартовите състави на двата отбора:

ЦСКА: 25. Иван Дюлгеров (в), 3. Сейни Санянг, 4. Християн Петров, 5. Лумбард Делова, 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет (к), 14. Тобиас Хайнц, 7. Улаус Скаршем, 11. Матиас Фаетон, 16. Георги Чорбаджийски

Резерви: 1. Густаво Бусато, 12. Марин Орлинов, 22. Асен Дончев, 2. Лъчезар Иванов, 13. Браян Кордоба, 19. Иван Турицов, 28 Юлиан Илиев, 30. Петко Панайотов, 18. Симеон Александров, 24. Марк-Емилио Папазов, 29. Иван Тасев, 91. Йоан Борносузов

Старши треньор: Томислав Стипич

Гиляни: 13. Кенан Хаджихамза, 17. Едсон Кяйку, 4. Марко Роганович, 16. Бешир Рамадани, 33. Ил Ибрахими, 23. Куштрим Шабани, 8. Сабит Билали, 44. Роберт Рахмани, 77. Олтион Билали, 10. Еди Баса, 9. Сенад Ярович

Резерви: 30. Аридон Блаца, 12. Презон Маташи, 13. Тонин Коря, 14. Блеринд Морина, 65. Ергис Каце, 28. Лазним Крашники, 31. Марко Мартинага, 19. Оди Мехмети, 20. Дрим Имери, 22. Арбер Мустафа

Старши треньор: Ардиан Нухиджи

Главен съдия: Иво Андреев

Стадион: „Васил Левски“, София