ЦСКА-София

НА ЖИВО: ЦСКА-София победи Локомотив (Пловдив) и временно стъпва на върха

ЦСКА-София победи с минималното 1:0 тима на Локомотив (Пловдив) в среща от 33-ия кръг на Първа Лига на стадион „Българска Армия“, и се изкачи отново на върха на класирането преди утрешната среща на Лудогорец срещу ЦСКА 1948. Единственото попадение бе дело на капитанът Юрген Матей, който реализира в 25-ата минута след центриране от корнер. Срещата мина под контрола на „армейците“, които създадоха повече положения. Локомотив (Пловдив) направи още един неубедителен мач и продължи лошата си серия без гол в плейофите.

В 11-ата минута „армейците“ имаха добра възможност да поведат в резултата чрез Лазар Туфегджич, но Хоркаш се намеси отлично и парира удара на сърбинът.

Гооол !! ЦСКА повежда с 1:0, капитанът Юрген Матей откри резултата след центриране от корнер в 24-ата минута.

54-ата минута Бамба стреля от границата на наказателното поле, Хоркаш с неубедителна намеса все пак спаси, което постави основите на контра атака за пловдивчани, от която не последва сериозна опасност на Бусато.

Нов шанс за „червените“ в 70-ата минута, след отличен пас Амос Юга изведе Лазар Туфегджич, който направи пробив по крилото, излезна на позиция и стреля, но ударът му срещна напречния стълб.

Гол на Бисмарк Чарлс бе отменен в края на мача поради засада.

ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 2.Матей, 22. Махмутович 19.Иван Турицов, 15. Тибо Вион, 21.Амос Юга, 7. Лазар Туфегджич, 7. Джонатан Линдсет, 30. Бамба, 10. Маурисио Гарсес.
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 16. Асен Дончев, 23. Жираир Шагоян, 3. Джеферсон, 20. Радослав Живков, 26. Марселино Кареасо, 9. Дюкенс Назон, 17.Бисмарк Чарлс
Старши треньор: Саша Илич

Локомотив Пловдив: 23. Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 15. Пиер Зебли, 10. Джовани, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга
Резерви: 81. Кристиан Томов, 99. Джовани Трупе, 14. Димитър Илиев, 34. Петър Витанов, 21. Иван Михайлов,
25. Петър Андреев, 19.Мендоса, 3. Александър Георгиев, 5. Аксел Велев.
Старши треньор: Александър Томаш
Главен съдия: Станимир Тренчев
ВАР: Димо Димов