ЦСКА-София

Лудогорец свали ЦСКА-София от върха и поглежда към титлата

Лудогорец превзе „Армията“ и свали отбора на ЦСКА от върха на класирането, като го победи с 0:1 в изключително драматичен и изпълнен с много емоции двубой от 28-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение бе дело на Игор Тиаго, след центриране от корнер на Кирил Десподов в 68-ата минута. Отбора на Саша Илич може много да съжалява, че не взеха три точки от срещата, тъй като имаше повече чисти положения и само късмет не им достигна да спечелят битката.

Добра възможност за домакините в 72-ата минута да върне попадението. Гарсес остана очи в очи със Серджио Падт, след грешка в отбратана на гостите, резервата обаче стреля право във вратаря.

Гол ! Лудогорец удря пръв в 68-ата минута ! Игор Тиаго реализира след центриране на Кирил Десподов от корнер.

Напрежението в 70-ата минута ескалира, когато Кирил Десподов трябваше да изпълни корнер, но от публиката на „армейците“ започнаха да хвърлят предмети по футболиста, което не му позволи да вкара топката в игра. Напрежението принуди съдията Георги Кабаков временно да прекрати срещата.

Нова добра възможност пред домакините в 65-та минута. Тобиас Хайнц отне топката от футболист на Лудогорец и напредна през центъра, след което отправи първия точен изтрел в мача, но той не затрудни Серджио Падт.

Две страхотни възможности пред „червените“ в 26-ата минута, националът Иван Турицов направи пробив по фланга, след което подаде към Дюкенс Назон, но хаитянинът не успя да отбележи. Футболистите на Лудогорец обаче не успяха да изчистят по най-добрия начин и топката попадна в  Барян Морено, колумбиеца обаче разочарова с неточен удар.

Първата интересна ситуация беше в 5-ата минута пред вратата на ЦСКА. Иван Турицов направи грешка в защита, която доведе до фаул в полза на разградчани. Десоподов изпълни статичното положение, което не доведе до опасност за Бусато.

Стартовете съставите на двата отбора:

ЦСКА-София: 1. Густаво Бусато, 21. Амос Юга, 22. Енес Махмутович, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион 19.  Иван Турицов, 7. Джонатан Линдсет, 26. Марселино Кареазо, 14. Тобиас Хайнц 9. Дюкенс Назон 28. Браян Морено

Старши треньо: Саша Илич

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 2.Гонзало Гордон, 6. Якуб Пиотровски 8. Жоаким Гонсалвеш. 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов, 16. Аслак Витри, 20. Густаво Сантана, 22. Франко Русо 24.  Оливие Вердон, 90. Спас Делев

Старши треньор: Ивайло Петев

Главен съдия: Георги Кабаков

ВАР: Драгомир Драганов

Снимка: startphoto.bg