ЦСКА-София

НА ЖИВО:ЦСКА-София победи Черно море с 2:0

ЦСКА-София надигра тима на Черно море и записа важен успех в борбата за титлата. „Армейците“ победиха „моряците“ с 2:0 в първия кръг от плейофната фаза на родното първенство. Тима на Саша Илич водеше инициативата през целия двубой, като направиха куп пропуски и можеха да направят победата още по-изразителна. Точни за „червените“ бяха Гарсес в 79-ата минута и халфът Линдсет в 93-ата минута.

Отлична възможност за ЦСКА да открие резултата в 14-ата минута, Назон подаде към Гарсес, но Стефанов блокира. Топката стигна до Кареасо, който стреля, но стража на „моряците“ изби топката в страничния стълб.
В 33-ата минута Линдсет подаде добре към Назон, той се обърна и стреля към вратата, но Даниел Димов се намеси и изби.
Поредна добра възможност за тима на Саша Илич. Тибо Вион центрира отляво в наказателното поле към Хайнц, който стреля с глава, но Дробаров блокира.

Блестяща намеса на Иван Дюлгеров. Защитникът на „армейците“ Мено Кох засече с глава след центриране от корнер, но стража на „зелено-белите“ се намеси и спаси сигурен гол.

Гоол ! ЦСКА повежда в резултата в 79-ата минута. След куп пропуски, символичните домакини успяха да стигнат до гол. Мено Кох отклони кълбото към Гарсес, който с прецизен удар успя да реализира.

Гоол ! „Армейците“ удвояват резултата, автор на попадението бе норвежецът Джонатан Линдсет.