Първа лигаСлавияТОПФутболЦСКА 1948

ЦСКА 1948 взе своето срещу Славия и се класира за бараж срещу ЦСКА-София

На стадион „Александър Шаламанов“ в столицата Славия загуби с 0:2 от ЦСКА 1948 в мач ат последния 36-ти кръг на Втора група в Първа лига, предаде репортер на TribunaSofia.bg.

Педриньо даде преднина за „червените“ с гол след 5 минути игра, а младежкият национал Никола Илиев оформи крайния резултат в средата на втората част. Така тимът на Валентин Илиев ще играе бараж за евроквота в петък, 31 май, на стадион „Васил Левски“ срещу завършилия на трето място в класирането – ЦСКА-София.

Мачът започна по мечтан начин за отбора на „червените“. След пет минути игра Реян Даскалов изведе Педриньо зад „бялата“ отбрана с отличен пас. Бразилецът овладя топката и нанесе удар, с който преодоля Светослав Вуцов – 0:1 за ЦСКА 1948.

Последваха активн минути за „белите“, които създадоха две добри възможности.Томбак получи на десния фланг от Александров, след което центрира за Сораков, който бе изпреварен от бранител на ЦСКА 1948. Секунди след това, Исак Соле намери Роберто Райчев в наказателното поле, но ударът с глава на младия нападател премина встрани от вратата.

В 12-ата минута ЦСКА 1948 отбеляза втори гол, който бе отменен заради засада на Сердюк.

В края на полувремето блеснаха двамата вратари. Първо Петър Маринов се намеси решително с една ръка след удар на Денислав Александров, който бе останал сам срещу него. В ответната атака Светослав Вуцов парира с крак удар на Карагарен.

През втората част ЦСКА 1948 подпечата победата си и седмото място с втори гол, дело на Никола Илиев.

Четвърт час преди края на редовното време, Тони Тасев отправи опасен удар от фаул, но топката прелетя на сантиметри от гредата.

В 82-ата минута Педриньо можеше да направи резултата класически, но гредата спря бразилеца от втори гол в мача.

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 55. Ивайло Марков, 22. Куентин Зеедорф, 93. Исак Соле, 71. Кристиян Стоянов (К) 19. Чунг Нгуен До, 7. Денислав Александров, 9. Мартин Сораков, 14. Роберто Райчев

Резерви: 12. Николай Кръстев, 8. Емил Стоев, 10. Владимир Николов, 17. Ерол Дост, 20. Васил Казълджиев, 23. Кристиян Балов, 37. Венцислав Керчев, 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев

Треньор: Златомир Загорчич

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божилов, 22. Реян Даскалов (К), 14. Теодор Иванов, 92. Пиер Нгуинда, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев, 8. Педриньо, 15. Симеон Василев, 9. Бирсент Карагарен, 25. Евгений Сердюк

Резерви: 12. Леви Нтумба, 7. Талис, 17. Никола Илиев, 20. Антонио Вутов, 21. Емил Ценов, 58. Марто Бойчев, 91. Райън Бидунга, 98. Валентин Йосков, 99. Марио Топузов

Треньор: Валентин Илиев

Съдия: Георги Гинчев

ВАР: Валентин Железов