Първа лигаФутболЦСКА 1948

ЦСКА 1948 допусна поражение от съперника на Ботев Пловдив

ЦСКА 1948 допусна поражение с 1:2 от съперника на Ботев Пловдив в кваликациите на Лига Европа Марибор. Срещата се игра в Словения, където „червените“ са на подготовка.

След нулево равенство през първото полувреме, гол на Мартин Милец даде преднина на словенския гранд, три минути след подновяването на игра. Той се възползва от грешка на Реян Даскалов и отправи коварен удар от далечно разстояние, който изненада неприятно вратаря Божев.

В 57-ата минута треньорът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев пусна в игра изцяло нов състав, а само след секунди „червените“ изравниха. Евгений Сердюк пресече лошо върната топка от бранител на словенците, след което намери на стрелкова позиция Парвиз Умарбаев, който с прецисен удар с левия крак възстанови равенството.

Марибор вкара втори гол, с който спечели контролата, в 82-ата минута. Словенският отбор разигра добре пред наказателното поле на ЦСКА 1948. Авторът на първото попадение Милец изведе След зад гърба на „червената“ отбрана Арнел Якупович, който матира Петър Маринов с техничен удар в долния десен ъгъл.

Бразилската звезда на тима Педриньо бе в групата за мача, но не записа минути. Той е пред трансфер в отбора от турската Суперлига – Коняспор.

Тпва бе първа контрола в Словения за отбора на Валентин Илиев. „Червените“ ще се изправят още срещу Ференцварош, Динамо Загреб и Олимпия Любляна по време на лагера, преди да се завърна за началото на Първа лига.

Сезон 2024/25 започва с гостуване на Черно море в първия мач на първи кръг на 19 юли, а на 25 ще посрещне Малишева (Косово) или Будучност Подгорица (Черна гора) в първия квалификационен кръг от Лигата на конференциите.

ЦСКА 1948: 33. Алекс Божев,19. Стив Фуртадо, 14. Теодор Иванов, 31. Том Рапнуи, 15. Симеон Василев, 22. Реян Даскалов, 28. Неделко Пишчевич, 10. Радослав Кирилов (К), 58. Марто Бойчев, 9. Бирсент Карагарен, 40. Марио Илиевски

През второто полувреме се появиха в игра: 1. Петър Маринов – 92. Пиер-Даниел Нгинда, 6. Радослав Илиев, 91. Райън Бидунга, 21. Емил Ценов, 7. Талис, 39. Парвиз Умарбаев, 26. Ивайло Марков,  11. Касиано Бузон, 25. Евгений Сердюк, 24. Васил Димитров, Октавио

Резерви: 8. Педриньо, Алимолов

Треньор: Валентин Илиев

Марибор: 1. Юг, 5. Ширвис,, 7. Фета, 10. Баришич, 11. Бурле, 13. Бугре, 17. Якупович, 20. Репас, 22. Милец, 25. Карич, 50. Видмар

Резерви: 52. Придгар, 82. Антонич, 6. Мбондо, 8. Божич, 16. Грилич, 21. Борис, 24. Колар, 40. Рашид, 55. Лорбер

Треньор: Анте Шимунджа