Първа лигаФутболЦСКА 1948

ЦСКА 1948 допусна тежко поражение от Динамо Загреб

ЦСКА 1948 загуби с 2:6 от Динамо Загреб в третата си контрола в Словения. Двата отбора си размениха по един гол през първото полувреме. Сандро Куленович (31) изведе хърватския тим напред, а осем минути по-късно Теодор Иванов (39) възстанови равенството.

След почивката Динамо нанесе двоен удар в рамките на четири минути, като вката два бързи гола, дело на Леон Якирович (51) и Марко Рог (55).

В 72-ата минута Теодор Иванов си вкара автогол, а четири минути по-късно Микич вкара още един гол във вратата на ЦСКА 1948. В 80-ата минута Хорват се разписа за шести път в „червената“ врата, а в 91-ата Неделко Пишчевич вкара почетно попадение за крайното 2:6.

До този момент футболистите на Валентин Илиев бяха изиграли две контроли по време на подготвителния лагер в Словения. Те загубиха с 1:2 от Марибор и завършиха 1:1 с унгарския шампион Ференцварош.

Следващата контрола е на 12.07. от 19:00 часа, когато ЦСКА 1948 ще се изправи срещу местния Белтинци. Контролата ще бъде закрита и няма да бъде предавана на живо.

След този мач пред “червените” остава последна проверка срещу Олимпия Любляна, след което тимът се прибира в България за началото на Първа лига.

ЦСКА 1948: 33. Алекс Божев, 19, Стив Фуртадо, 15. Симеон Василев, 14. Теодор Иванов, 31. Том Рапнуи, 7. Талис, 39. Парвизджон Умарбаев, 22. Реян Даскалов, 10. Радослав Кирилов, 9. Бирсент Карагарен, 40. Марио Илиевски

Резерви: 1. Маринов, 92. Нгуинда, 6. Илиев, 91. Бидунга, 21. Ценов, 58. Бойчев, 26. Марков, 28. Пишчевич, 61. Октавио, 11. Бузон, 24. Димитров, 23. Цанев, 13. Алимолов

Старши треньор: Валентин Илиев