Първа лигаФутболЦСКА 1948

ЦСКА 1948 надви Ботев Враца и продължава без загуба в първенството

ЦСКА 1948 победи с 3:0 като гост Ботев Враца в мач от седмия кръг на Първа Лига. По този начин „червените“ от Бистрица продължават без загуба през настоящия сезон, но като се имат предвид и двата отложени мача на сметката им.

На стадион „Христо Ботев“ във Враца отборът на Валентин Илиев поведе с 2:0 до почивката. В осмата минута Бирсент Карагарен наказа груба грешка на Меси Биатумусока и откри резултата.

В добавеното време на полувремето Емил Ценов изведе с прекрасен пас капитана Радослав Кирилов, който остана сам срещу вратаря на Ботев Враца Бариос, но видя на по-добра позиция Евгений Сердюк, който на празна врата удвои аванса на гостите.

В 68-та минута Бирсент Карагарен асистира на Евгений Сердюк, който се обърна по феноменален начин и нанесе удар от въздуха, с който не остави никакви шансове на Бариос да реагира – 0:3.

Попадение на Карагарен за 4:0 бе отменено дълбоко в добавеното времe. ЦСКА 1948 бе видимо по-добрият отбор на терена и закономерно се поздрави с успеха.

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 6. Давид Суарес, 9. Даниел Генов, 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа -К, 20. Меси Биатумусока, 21. Бубакар Траоре, 22. Антоан Стоянов, 24. Мартин Смоленски, 25. Деян Лозев, 33. Стефан Цонков

Треньор: Тодор Янчев

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов – 19. Стив Фуртадо, 91. Райън Бидунга, 14. Теодор Иванов, 39. Парвиз Умарбаев, 28. Неделко Пишчевич, 7. Талис, 21. Емил Ценов, 9. Бирсент Карагарен, 25. Евгений Сердюк, 10. Радослав Кирилов (К)

Треньор: Валентин Илиев

Съдия: Стоян Арсов