Първа лигаТОПФутболЦСКА 1948

ЦСКА 1948 оцеля на „Колежа“ срещу Ботев Пловдив, битката за седмото място продължава

Ботев Пловдив и ЦСКА 1948 завършиха наравно 0:0 в мач от 32-ия кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ в Пловдив двата отбора отново не се победиха, след като точно преди месец се срещнаха на същото място и завършиха при този резултат.

Мачът бе динамичен и двуостър, като предложи интересни ситуации пред двете врати. Само след две минути игра на „Колежа“ се стигна до много неприятен сблъсък, между играчи на „жълто-черните“ и „червените“. Джеймс Ето о и Антонио Вутов влязоха в здраво единоборство и се сблъскаха главите, след което близо три минути играта бе спряна, за да им се окаже медицинска помощ.

Футболистът на „канарчетата“ остана в играта, докато нападателят на гостите бе изкаран от терена с носилка.

В 12-ата минута на срещата гостите организираха добра атака, след което Евгений Сердюк получи пас в наказателното поле, освободи се от играч на “жълто-черните” и стреля, но право в ръцете на Хидайет Ханкич.

Секунди по-късно, Ботев отговори с нелошо нападение, което завърши с удар на Мертенс, който бе отразен от вратаря Маринов.

В 34-ата минута пред Кристиан Нвачукву се откри отлична възможност, но топката рикошира в крака на Теодор Иванов и не влезе във вратата.

В добавеното време на първото полувреме капитанът на ЦСКА 1948 Радослав Кирилов се озова сам срещу Ханкич на стрелкова позиция, но вратарят успя да парира неговия шут и двата тима се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Втората част на срещата започна спокойно и първата опасност дойде чак в 63-ата минута Йонас Там засече с глава топката при едно центриране от ъглов удар, но не намери очертанията на вратата на „червените“.

Ботев Пловдив достигна до нов шанс за гол четвърт час преди края на срещата, когато Укаки отправи ниско центриране отдясно, където Мартин Секулич бе блокиран от съперников защитник и не успя да шутира. Секунди по-късно, удар на Мертенс бе спасен от Маринов, а в следващата атака на домакините Етоо опита да открие резултата, но топката премина високо над вратата.

Ботев Пловдив успя да пробие защитата на ЦСКА 1948 с късно попадение на Дилан Мертенс, който се разписа в 85-ата минута. След центриране от корнер, Ивайло Видев с глава стреля в десния стълб на вратата на Петър Маринов, а при добавката Дилан Мертенс отблизо не сгреши. Радостта на „жълто-черните“ бе помрачена от системата ВАР, която след дълга проверка не призна за редовен гола поради засада.

След двете нулеви равенства днес ситуацията във втората група, определяща участника в плейофа за Лигата на Конференциите, не се променя. ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив са с равни точки – 45. Следва Арда с четири по- малко, а Славия е с 37 пункта.

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 6. Дилан Мартенс, 15. Джеймс Етоо, 16. Самуел Акере, 17. Николай Минков, 28. Янис Карабельов (К), 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балогианис, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев

Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 7. Мохамед Брахими, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 43. Мирослав Георгиев, 44. Бисер Бонев

Старши треньор: Душан Керкез

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 9. Бирсент Карагарен, 10. Радослав Кирилов (К), 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов, 25. Евгений Сердюк, 20. Антонио Вутов

Резерви: 12. Леви Нтумба, 2. Джонатан Перейра, 31. Том Рапнуи, 58. Марто Бойчев, 87. Симеон Димитров, 91. Райън Бидунга, 98. Валентин Йосков, 99. Марио Топузов, 28. Неделко Пишчевич

Старши треньор: Валентин Илиев

Съдия: Георги Гинчев