Първа лигаФутболЦСКА 1948

ЦСКА 1948 с шесто равенство за годината, тимът на Валентин Илиев изравни Ботев на седмото място

На стадион „Витоша“ в Бистрица ЦСКА 1948 и Арда не се победиха, завършвайки наравно 1:1 в среща от 31-ия кръг на Първа лига. Кърджалийци поведоха през първото полувреме чрез гол на Чинонсо Офор, а домакините успяха да изравнят през втората част с коварно изпълнение на Педриньо от пряк свободен удар. Гостите останаха с човек по-малко, след като Борислав Цонев бе изгонен с намеса от системата ВАР. но до края на мача равенството се запази и двата тима поделиха точките.

В 12-ата минута Педриньо опита да изненада Анатаоли Господинов с удар от 30 метра. Вратарят на Арда плонжира и изби топката встрани. Малко по-късно, другият бразилец в червен екип Талис отправи плътен удар от сходно разстояние, но Господинов отново се отчете с качествена намеса.

Арда отговори с далечен шут на Борислав Цонев, който затрудни максимално Петър Маринов. Младият страж на домакините успя да покаже котешки рефлекс и спаси.

Гостите от Кърджали излязоха напред в резултата след 27 минути игра, когато Принц Ебенезер напредна по левия фланф и центрира в наказателното поле, където Чинонсо Офор се извиси над Росен Божинов и Симеон Василев, и с глава отклони топката в мрежата на „червените“ – 0:1 за Арда.

Пет минути преди края на полувремето, Офор бе близо и до второ попадение с глава. Той засече центриране от пряк свободен удар, но топката премина покрай гредата на Маринов.

През втората част ЦСКА 1948 започна по-активно да търси изравнителен гол. Още в 48-ата минута домакините удариха греда след удар от движение на Карагарен, а при добавката Сердюк не успя да отбележи на опразнената врата.

В 57-ата минута Педриньо възстанови равенството на стадиона в Бистрица след коварен удар от пряк свободен удар, който тупна точно пред Господинов и влезе в мрежата – 1:1.

Ситуацията се влоши допълнително за Арда, тъй като Борислав Цонев бе изгонен от арбитъра Кристиян Колев за опасно влизане в краката на Талис. Двамата се сблъскъха в единоборство и първоначалното отсъждане беше фаул в полза на гостите.

Цонев застана зад топката, за да изпълни прекия свободен удар, когато съдията на системата ВАР Станимир Тренчев привика Колев да преразгледа нарушението. След проверката халфът на кърджалийци беше изгонен с директен червен картон.

В 70-ата минута Педриньо беше близо до втория гол и пълния обрат, но неговият мощен удар не бе точен и излезе в аут.

180 секунди преди изтичането на редовното време, левият краен бранител на ЦСКА 1948 Симеон Василев намери много добре топката и стреля силно, но Господинов внимаваше и боксира.

Така двата отбора започнаха с равенство плейофите в Първа лига. ЦСКА 1948 изравни по точки седмия Ботев Пловдив, с който среща следващия кръг. Арда е девети с четири по-малко, а в понеделник ще гостува на Славия в столицата.

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 9. Бирсент Карагарен, 10. Радослав Кирилов (К), 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов, 22. Реян Даскалов

Резерви: 12. Леви Нтумба, 2. Джонатан Перейра, 25. Евгений Сердюк, 39. Парвиз Умарбаев, 58. Марто Бойчев, 87. Симеон Димитров, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер Нгуинда, 99. Марио Топузов

Старши треньор: Валентин Илиев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 9. Офор Чинонсо, 10. Борислав Цонев, 12. Принц Ебенезер, 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев, 26. Ел Мами Тетах, 80. Лъчезар Котев (К), 99. Станислав Иванов

Резерви: 13. Петър Петров, 11. Борис Тютюков, 17. Иван Коконов, 19. Тонислав Йорданов, 27. Керимджан Игнатов, 30. Николай Жеков, 32. Христо Митев, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков

Старши треньор: Николай Киров

Съдия: Кристиян Колев

Стадион: „Витоша“, Бистрица