ФутболЦСКА-София

ЦСКА II и Владо Манчев постигнаха обрат за минути и продължиха изкачването си във Втора Лига

Дублиращият отбор на ЦСКА продължава възхофа си, след като днес победи като гост на Струмска слава в Радомир с 2:1. Това е трета победа в последните 4 кръга за червените във Втора професионална лига, а тимът на Владимир Манчев не познава поражението вече цели 2 месеца.

В 12-тата минута Струмска слава успя да поведе в резултата след грешка в отбраната на ЦСКА. „Червените“ стигнаха до равенството в края на полувремето, когато Симеон Чатов центрира остро към Никола Борисов, който с глава вкара топката в мрежата за 1:1.

Малко по-късно Виктор Василев бе фаулиран в наказателното поле и Йоан Борносузов реализира отсъдената дузпа за 2:1 за ЦСКА. С тези 3 точки отборът на Манчев се изкачи на 9-то място в класирането. Следващият двубой е на 30 октомври (сряда) от 16:00 ч. като домакин на Ботев II Пловдив.

ЦСКА II: 12. Марин Орлинов (к), 5. Росен Маринов, 13. Никола Борисов, 4. Симеон Чатов, 8. Юлиан Илиев, 11. Виктор Василев, 15. Мартин Сотиров (69′ Теодор Апостолов), 20. Иван Тасев, 7. Марк-Емилио Папазов (90′+1′ 23. Илиан Антонов), 9. Йоан Борносузов (86′ 24. Павел Жабов), 10. Радослав Живков.

Резерви: 25. Боян Загорски, 21. Александър Бучков, 17. Теодор Апостолов, 23. Илиан Антонов, 24. Павел Жабов.

Старши треньор: Владимир Манчев.