Други отбориДЮШПърва лигаТОПФутбол

Черно море загря за реванша в Европа с рутинна победа над новака Септември

Отборът на Черно море победи с 2:0 столичния Септември в последен мач от втория кръг на Първа Лига. „Моряците“ постигнаха първа победа за сезона и загря за следващия си ключов мач – реваншът срещу израелския Апоел Беер Шева в Лигата на конференциите. Новакът от София остава без точков актив след първите два двубоя от българското първенство.

След нулево равенство през първото полувреме на стадион „Тича“, домакините съвсем заслужено стигнаха до победата. В 55-ата минута Исмаил Иса откри резултата, засичайки от въздуха центриране на Мазир Сула.

Отборът на Илиан Илиев подпечата трите точки три минути преди края на редовното време, когато „моряците“ изградиха отлична атака с участието на Дуду и Виктор Попов. Десният бек центрира в наказателното поле. Там Васил Панайотов се усети да остави топката за Мазир Сула, който с прецизен завършващ удар не остави шансове на вратаря на столичани Димитър Шейтанов.

След нулево равенство в първия мач в Ловеч, Черно море приема Апоел в четвъртък на „Хювефарма арена“ в Разград.

Септември ще преследва първи точки в Първа Лига в третия кръг при домакинството си на ЦСКА 1948.

Варненци също ще пътуват до столицата в следващия кръг, където гостуват на Локомотив София.

Черно море: 33. Пламен Илиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 15. Дани Мартин, 8. Асен Дончев, 23. Едгар Пашеко, 5. Начо, 71. Васил Панайотов (К), 10. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса, 6. Виктор Попов

Резерви: 84. Християн Славкоя, 17. Мартин Милушев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 27. Даниел Димов, 11. Дуду, 2. Цветомир Панов, 7. Брено Тейшейра, 16. Андреяс-Кристиан Калкан

Треньор: Илиан Илиев

Септември: 21. Димитър Шейтанов (К), 7. Николай Дросев, 18. Кубрат Йонашчъ, 26. Мартин Христов, 27. Георги Върбанов, 10. Маниумол Ачол, 28. Франк Ландри, 22. Витиньо, 20. Фаустас Степонавичюс, 17. Кевин Беманга, 11. Ивайло Михайлов

Резерви: 24. Владимир Иванов, 9. Валентин Доцев, 6. Виктор Очаи, 14. Жан-Пиер Да Силва, 5. Михаил Полендаков, 23. Никола Величковски, 13. Страхиня Керкез, 25. Александър Джамов

Треньор: Николай Митов

Съдия: Владимир Вълков

ВАР: Радослав Гидженов